Jesteś tutaj    /   XVIII OTCD    /   Dzień czekolady    Drukuj

Patroni Honorowi

kampanii czytania
 

Biblioteka Narodowa

 

Instytut Książki

 

Polski Komitet Olimpijski

 

Kampanię społeczną

„Cała Polska czyta dzieciom”

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

 Patronaty Fundacji

 

Projekt dla przedszkoli
„Magiczna moc bajek”
 

Fundacja Zaczytani.org

 


„Dzień czekolady” – ekranizacja książki Anny Onichimowskiej nagrodzonej w I Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren na współczesną książkę dla dzieci i młodzieży i wpisanej na Złotą Listę Fundacji „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”.

To zachwycająca ekranizacja pełnej magii książki, która opowiada o przygodach Moniki i Dawida. Dwójkę niezwykłych bohaterów połączy nie tylko przyjaźń, ale też wspólny sekret. Odkryją świat, w którym żyją zjadacze poniedziałków, wtorków i kolejnych dni tygodnia. Czy uda im się spełnić marzenie i cofnąć czas? Poznaj z nimi tajemnicę starego zegara i obudź szalonego Skoczka Czasu, który za pomoc żąda zapłaty w czekoladzie. Może dowiesz się również, kim tak naprawdę jest tajemnicza kotka, którą przygarnął Dawid i dlaczego Monika chodzi w hawajskiej spódniczce hula. A jeśli będziesz mieć odwagę… nie zamykaj oczu i zmierz się ze złą wiedźmą wykradającą dzieciom ich drogocenne wspomnienia!

„Dzień czekolady” to opowieść o tęsknocie, miłości i wyobraźni tak potężnej, że niemożliwe staje się możliwe, zmieniając życie wszystkich bohaterów na zawsze.

W filmie występują m.in. Dawid Ogrodnik, Katarzyna Kwiatkowska, Magdalena Cielecka, Tomasz Kot, Marek Bukowski i Witold Dębicki.

Premiera 31 maja, zwiastun już dziś dostępny tutaj.

Na bazie filmu "Dzień czekolady" Centrum Edukacji Obywatelskiej przygotowało materiały pomocnicze, propozycje zajęć dla nauczycieli  uczniów klas od I do V.

materaiły do pobrania:

DZIEN_CZEKOLADY_materialy_dla_nauczycieli

DZIEN_CZEKOLADY_scenariusz_do_prezentacji

DZIEN_CZEKOLADY_prezentacja

Poniżej plakat oraz galeria fotosów autorstwa Katarzyny i Radosława Ladczuków. 

         
 
         
 
         
 
         
 
Polityka prywatności
Projekt zrealizowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Projekt graficzny strony: Anita Głowińska; wykonanie: InforpolNET