Jesteś tutaj    /   Edukacja kulturalna w więzieniach    Drukuj

Patroni Honorowi
 

 

Biblioteka Narodowa

 

Instytut Książki

 

Polski Komitet Olimpijski

 

 

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

 

 


"Program edukacji kulturalnej kobiet osadzonych w zakładach karnych wraz ze swoimi dziećmi" 2016

 Już po raz czwarty Fundacja „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom” realizuje program edukacji kulturalnej kobiet osadzonych w Zakładzie Karnym nr 1 w Grudziądzu.

 

Program edukacji kulturalnej kobiet osadzonych w zakładach karnych wraz ze swoimi dziećmi dobiegł końca

Fundacja „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom” kończy właśnie projekt skierowany do kobiet odbywających karę pozbawienia wolności razem ze swoimi dziećmi, który był realizowany w Zakładzie Karnym w Grudziądzu od marca br.  Dzięki warsztatom psychologicznym i zajęciom edukacyjnym przebywające w więzieniu matki uzyskały wiedzę na temat potrzeb emocjonalnych dzieci i sposobów ich zaspokajania oraz pomoc w budowaniu poczucia własnej wartości i radzeniu sobie z trudnymi emocjami.

"Program edukacji kulturalnej kobiet osadzonych w zakładach karnych wraz ze swoimi dziećmi" 2015

„Będziemy robić teatr? A ja nigdy nie byłam w teatrze! Teraz będę aktorką?”

„Mój synek ma dwa miesiące, to chyba za wcześnie, żeby mu czytać?”

„Ze mnie już nic nie będzie, dzieci też zmarnowałam, może chociaż Oliwka (dwumiesięczna córeczka, urodzona w Zakładzie Karnym – przypis Fundacji) będzie miała lepiej, bo się nauczę, jak ją wychować…” - takimi wątpliwościami i pragnieniami dzieliły się kobiety odbywające kary pozbawienia wolności w Zakładzie Karnym nr 1 w Grudziądzu, gdzie 14 kwietnia Fundacja „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom” rozpoczęła program edukacyjno- kulturalny. 

„Program edukacji kulturalnej kobiet osadzonych w zakładzie karnym wraz ze swymi dziećmi"

Dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Fundacji BRE Banku od maja do końca grudnia 2013 r. do  Fundacja realizowała  w Zakładzie Karnym w Grudziądzu projekt o nazwie „Program edukacji kulturalnej kobiet osadzonych w zakładzie karnym wraz ze swymi dziećmi”.   gram edukacji kulturalnej kobiet osadzonych w zakładzie karnym wraz ze swymi dziećmi"
Polecamy

Książki Ireny Koźmińskiej i Elżbiety Olszewskiej pt. "Wychowanie przez czytanie" i "Z dzieckiem w świat wartości"

Nowe tytuły na Złotej Liście

 

Patronaty

 

Projekt zrealizowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Projekt graficzny strony: Anita Głowińska; wykonanie: InforpolNET