Jesteś tutaj    /   Pierwsza Książka Mojego Dziecka    Drukuj

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

 

 


„Pierwsza Książka Mojego Dziecka”

PIERWSZA KSIĄŻKA MOJEGO DZIECKA

nowa edycja programu „Czytanie od urodzenia”

Fundacji „ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom”

Pierwsza Książka Mojego Dziecka - dostępna w sprzedaży dla każego w księgarni internetowej Bonito.pl!

Dzieci uczą się języka od urodzenia. Zanim same zaczną mówić, muszą się dobrze osłuchać z językiem – mówionym i czytanym. Dlaczego czytanym? Ponieważ język literacki jest  bogatszy i bardziej poprawny od mówionego. Dzieci, którym regularnie czytamy, zaczynają  mówić pięknym  i poprawnym językiem, a to procentuje później w ich nauce szkolnej i w życiu.

Najważniejszymi nauczycielami mowy są rodzice. Według badań ekonomistów amerykańskich jeden dolar zainwestowany we wczesną edukację językową i czytelniczą zwraca się 10-krotnie. Rodziców nie należy zastępować w ich zadaniu uczenia dziecka języka, ale trzeba ich wspierać.
Z tą myślą Fundacja „ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom” stworzyła pomoc dla rodziców - PIERWSZĄ KSIĄŻKĘ MOJEGO DZIECKA (PKMD) do czytania dzieciom od urodzenia.

O idei PIERWSZEJ KSIĄŻKI MOJEGO DZIECKA

Projekt polegał początkowo na bezpłatnym przekazywaniu matkom noworodków pakietu edukacyjno-kulturalnego złożonego z opracowanej przez Fundację książki z informacjami dla rodziców i wierszami do czytania dzieciom od urodzenia oraz z płyty DVD z filmem edukacyjnym na temat potrzeb emocjonalnych dzieci i kołysankami – śpiewankami dla Najmłodszych. W latach 2013 - 2014  do rąk młodych rodziców trafiło 160 tysięcy egzemplarzy PKMD, przekazanych świeżo upieczonym matkom w ponad 92% szpitali położniczych w całym kraju. Jednak od kilku lat, pomimo znakomitych opinii nt. PIERWSZEJ KSIĄŻKI ze strony psychologów, służby zdrowia, pedagogów i przede wszystkim rodziców, projekt ten nie otrzymuje dofinansowania. W związku z ogromnym zapotrzebowaniem zgłaszanym przez rodziców, Fundacja w 2017 roku rozpoczyna we współpracy z firmą International Paper - POL Papiery Biurowe oraz internetową księgarnią Bonito.pl produkcję i dystrybucję PKMD na rynek.

   Notka prasowa o Pierwszej Książce Mojego Dziecka (listopad 2017)

Książka dostępna w sprzedaży wyłacznie w księgarni internetowej Bonito.pl: 

https://bonito.pl/k-1430521-pierwsza-ksiazka-mojego-dziecka

Strefa Rodzica

W Strefie Rodzica znajdą Państwo dodatkowe materiały dotyczące Pierwszej Książki Mojego Dziecka, a także szereg informacji na temat mądrego, świadomego rodzicielstwa.

 

 

 

Projekt zrealizowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Projekt graficzny strony: Anita Głowińska; wykonanie: InforpolNET