Jesteś tutaj    /   Aktualności    /   Projekt dla młodzieży MĄDRZY CYFROWI    Drukuj

Patroni Honorowi

kampanii czytania
 

 

Biblioteka Narodowa

 

Instytut Książki

 

Polski Komitet Olimpijski

 

 

Kampanię społeczną

"Cała Polska czyta dzieciom"

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

 

 


Projekt dla młodzieży MĄDRZY CYFROWI

 

 

Mądrzy Cyfrowi – ruszył pierwszy w Polsce projekt edukacji cyfrowej realizowany wspólnie z Google.org

Startuje projekt Mądrzy Cyfrowi – pierwszy program dla nastolatków obejmujący teren całej Polski, którego celem jest rozwijanie umiejętności cyfrowych przy jednoczesnym kształtowaniu odpowiedzialnych postaw społecznych. Projekt realizowany jest przez Fundację „ABCXXI-Cała Polska czyta dzieciom” przy wsparciu Google.org – charytatywnego oddziału Google.

W ramach akcji “lato i zima w mieście” wybrane szkoły i biblioteki w każdym województwie, w tym także z obszarów wiejskich, zorganizują dla uczniów w wieku 12-13 lat zajęcia rozwijające umiejętności cyfrowe oraz odpowiedzialne postawy społeczne. Nastolatki dowiedzą się m.in. jak tworzyć wirtualną rzeczywistość oraz poznają podstawy montażu wideo w 3D, narzędzia do pracy zespołowej czy zasady bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z internetu. Dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii młodzież w kreatywny sposób będzie trenować praktykowanie wartości takich jak szacunek, uczciwość, mądrość i odwaga cywilna.

Ogłaszając program, Jacquelline Fuller, prezes Google.org podkreśliła: „Każdego dnia widzimy rosnącą potrzebę zapewnienia, by każdy miał równy dostęp do szans i możliwości, jakie zapewnia internet. Dlatego Google inwestuje w Polsce w programy i inicjatywy, które pomagają w podnoszeniu kompetencji cyfrowych i odpowiedzialnym korzystaniu z możliwości nowych technologii.”

Jak dodała Irena Koźmińska, Prezes Fundacji „ABCXXI-Cała Polska czyta dzieciom”, głównego organizatora programu: „Powinniśmy dążyć do harmonii pomiędzy sferą używanych przez nas narzędzi cyfrowych, a sferą praktykowanych przez nas wartości. Wtedy postęp technologiczny będzie oznaczał zmiany na lepsze”.

Projekt Mądrzy Cyfrowi realizowany będzie przez Fundację „ABCXXI-Cała Polska czyta dzieciom” ze wsparciem Google.org. W formie pilotażowej projekt ruszy w lecie 2018 r., a zimą 2019 r. obejmie swoim zasięgiem kilkaset szkół z całego kraju. Wartość grantu na realizację projektu to 500 tysięcy dolarów. „Mądrzy Cyfrowi” są pierwszym programem wspartym przez Google.org w Polsce.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie madrzycyfrowi.pl.

Kontakt dla mediów:

Biuro prasowe Fundacji  

Izabela Sarnocińska

isarnocinska@cpcd.pl

tel. 506 569 418

Biuro prasowe Google Polska

Dagmara Marszycka

dagmara.marszycka@mondaypr.pl

tel. 693-301-824

Więcej o: 

Fundacja „ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom” została założona w grudniu 1998 roku. Od 2001 r. prowadzi kampanię społeczną „Cała Polska czyta dzieciom”, która uświadamia dorosłym niezwykłą moc zwykłego czytania i wspiera mądre wychowanie dzieci i młodzieży. Fundacja dąży do podnoszenia poziomu kultury adresowanej do dzieci i młodzieży, którym potrzebne są książki mądre i ciekawe, napisane piękną polszczyzną, przynoszące rzetelną wiedzę, humor na dobrym poziomie, rozwijające wrażliwość moralną i dające niekłamaną radość czytania. Kładzie też nacisk na budowanie rodzinnych więzi i nauczanie dzieci wartości moralnych

Google.org to charytatywny oddział Google, działający na całym świecie i wspierający innowacyjne inicjatywy społeczne i organizacje, które dzięki nowym technologiom mierzą się z najważniejszymi wyzwaniami współczesnego świata. Co roku Google.org przekazuje 200 milionów dolarów na projekty wspierające rozwój dzięki technologiom, które dostępne są dla każdego, niezależnie od pochodzenia i miejsca zamieszkania.

 

 
Polecamy

Polska premiera "Goodnigt moon" - "Dobranoc, księzycu" w przekładzie Elizy Piotrowskiej

Książki Ireny Koźmińskiej i Elżbiety Olszewskiej pt. "Wychowanie przez czytanie" i "Z dzieckiem w świat wartości"

Audiobook Astrid Lindgren "Dzieci z ulicy Awanturników", czyta Edyta Jungowska

Audiobook Astrid Lindgren "Nowe psoty Emila ze Smalandii" i "Jeszcze żyje Emil ze Smalandii" , czyta Edyta Jungowska

 

 

Patronaty

 

Polityka prywatności
Projekt zrealizowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Projekt graficzny strony: Anita Głowińska; wykonanie: InforpolNET