Jesteś tutaj    /   Aktualności    /   XVI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom    Drukuj

Patroni Honorowi

kampanii czytania
 

Biblioteka Narodowa

 

Instytut Książki

 

Polski Komitet Olimpijski

 

Kampanię społeczną

„Cała Polska czyta dzieciom”

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

 Patronaty Fundacji

Ogólnopolski Cykl Pikników -  MyMamy.pl  
 

Film na podstawie książki 
A. Onichimowskiej „Dzień czekolady”

W kinach od 31 maja!
 

Fundacja Zaczytani.org

 


XVI OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ CZYTANIA DZIECIOM

W dniach 3 – 10 czerwca 2017 r. odbył się XVI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom (XVI OTCD), pod hasłem „CZYTANIE ZBLIŻA”

Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom to największe doroczne święto w ramach, trwającej nieprzerwanie od 2001 roku, kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Co roku, Tydzień Czytania mobilizuje do aktywnej promocji czytelnictwa ponad 9240 wolontariuszy kampanii czytania oraz placówki, instytucje i społeczeństwo w całym kraju. W wielu miejscowościach Tydzień Czytania Dzieciom jest od lat stałym, i często jedynym, dużym wydarzeniem kulturalnym z udziałem lokalnych osobistości, władz samorządowych i mediów. Wypełniają go tysiące imprez czytelniczych, bajkowe parady i festyny, spotkania z autorami książek, konkursy literackie i plastyczne związane z lekturami oraz przedstawienia i zabawy inspirowane literaturą dziecięcą.

Oficjalna inauguracja XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom z udziałem autorów książek dla dzieci i znanych aktorów odbyła się podczas Nocy Bibliotek, 3 czerwca w Multimedialnej Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr XXXI, przy ulicy Tynieckiej w Warszawie. (Program wydarzenia)

 

Inauguracja XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom i III Nocy Bibliotek

Spotkania z najlepszymi autorami książek dla dzieci i młodzieży, warszaty detektywistyczne, hip-hopowe warszaty z tworzenia tekstów prowadzone przez MC Miksera, kino dla najmłodszych i wiele, wiele innych czekało na Was 3 czerwca w Bibliotece Multimedialnej dla Dzieci i Młodzieży przy ulicy Tynieckiej 40a.

ZOBACZ FOTORELACJĘ Z IMPREZY TUTAJ

XVI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom – wysyłka plakatów i formularz zgłaszania imprez czytelniczych

Zachęcamy wszystkich Liderów i Koordynatorów oraz osoby niezarejestrowane, zainteresowane organizacją obchodów XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom w swoich placówkach do zgłaszania nam wydarzeń, które odbędą się w ramach XVI OTCD w Waszych miejscowościach. 

Wydarzenia w ramach XVI OTCD

Zapraszamy do oglądania fotorelacji z imprez organizowanych w ramach XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom (XVI OTCD)

 

 

Kalendarium kampanii
styczeń - sierpień 2019

Polecamy

Do czytania
od pierwszego dnia życia dziecka!

 

Drugi tom bestsellerowych opowiadań
o ważnych sprawach

15 opowiadań o tym,
co w życiu najważniejsze

 

Polska premiera
bestselleru "Goodnigt Moon"

Przygody Detektywa Blomkvista

Cytat miesiąca


 

Polityka prywatności
Projekt zrealizowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Projekt graficzny strony: Anita Głowińska; wykonanie: InforpolNET