Spotkania będą odbywać się
w październiku i listopadzie br.
w środy o godz. 18.00 i będą transmitowane na żywo
na stronie fanowskiej
naszej Fundacji
na Facebooku.

Zapraszamy serdecznie do udziału w cyklu spotkań online z polskimi autorami piszącymi książki dla dzieci i młodzieży. Gośćmi spotkań prowadzonych przez Dorotę Koman będą twórcy, których książki głosami czytelników zostały wybrane do Złotej Dwudziestki książek na 20-lecie kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”.

Program spotkań
(środy, godz. 18.00, FB Fundacji):

17 listopada br. – Spotkanie z Andrzejem Maleszką, autorem cyklu „Magiczne drzewo”

Zapraszamy na spotkanie online z Andrzejem Maleszką – pisarzem, scenarzystą, reżyserem filmowym, telewizyjnym i teatralnym.
Porozmawiamy o „Magicznym drzewie”, które głosami czytelników zostało wybrane do Złotej Dwudziestki książek na 20-lecie kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”. I oczywiście o filmie nakręconym na podstawie tej książki – wg scenariusza i w reżyserii Andrzeja Maleszki. A także o niezapomnianym Teatrze Młodego Widza i innych artystycznych działaniach kierowanych do młodych odbiorców.

Spotkanie poprowadzi – jak co tydzień – Dorota Koman.

Link do wydarzenia na FB: https://www.facebook.com/events/415523800074720/?ref=newsfeed

10 listopada br. – Spotkanie z Iwoną Chmielewską, autorką „Pamiętnika Blumki”

10 listopada o godzinie 18.00 naszym gościem była Iwona Chmielewska, laureatka wielu krajowych i międzynarodowych nagród za książki autorskie, z których kilka – między innymi „Dwoje ludzi” – znajduje się na Złotej Liście naszej Fundacji. A mistrzowsko napisany i zilustrowany „Pamiętnik Blumki” został wybrany przez czytelników do Złotej Dwudziestki książek na 20-lecie kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”. Rozmowa dotyczyła też niezwykle przejmującej książki „Gdzie jest moja córka?” i pokazującej świetnie warsztat i wyobraźnię Autorki „Mocy kłopotów”. Oraz pomysłów na tak interesujące dla czytelników w wieku od kilku do stu lat książki.

Link do wydarzenia na FB:
https://www.facebook.com/calapolskaczytadzieciom/videos/933727244192710

3 listopada br. – Spotkanie z Łukaszem Wierzbickim, autorem „Dziadka i niedźwiadka”

Zapraszamy do obejrzenia zapisu spotkania online z Łukaszem Wierzbickim – autorem książki „Dziadek i niedźwiadek”, która głosami czytelników została wybrana do Złotej Dwudziestki książek na 20-lecie kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”. Na Złotej Liście Fundacji znajdują się także „Afryka Kazika” i „Machiną przez Chiny”.

Rozmowa dotyczyła więc zarówno niedźwiedzia Wojtka, który w czasach II wojny światowej dołączył do Armii Andersa i… został żołnierzem, jak i Kazimierza Nowaka, który rowerem przejechał Afrykę. A jeśli znacie Autora i trzecią z wymienionych książek, to wiecie, że musiało być to spotkanie pełne przygód!!! Dodatkowo, Autor uchylił rąbka tajemnicy o książce, której premiera już niedługo…

Link do zapisu spotkania na FB: https://www.facebook.com/calapolskaczytadzieciom/videos/1436733793378342

27 października br. – Spotkanie z Renatą Piątkowską, autorką książki „Która to Malala?”

Prezentujemy zapis rozmowy poświęconej książkom Autorki. Przede wszystkim książce „Która to Malala?”, wybranej przez czytelników do Złotej Dwudziestki książek na 20-lecie kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”, ale także „Hebanowemu sercu”, „Wszystkim moim mamom”, nagrodzonej w Konkursie im. Astrid Lindgren książce „Na wszystko jest sposób” i innym tytułom ze Złotej Listy Fundacji. A także m.in. „Dzieciom, których nie ma”, zachowaniom dzieci w obliczu Historii oraz dzieciom tworzącym Historię – jak Malala Yousafzai, najmłodsza laureatka Pokojowej Nagrody Nobla, którą otrzymała za działalność na rzecz edukacji dziewcząt i ochrony praw dziecka w Pakistanie.

20 października br. – Spotkanie z Barbarą Gawryluk, autorką książki „Dżok. Legenda o psiej wierności”

Prezentujemy nagranie spotkania, podczas którego Autorka opowiadała o „Dżoku” – wybranym przez czytelników do Złotej Dwudziestki książek na 20-lecie kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”, a także o „Balticu” – drugiej książce, która znajduje się na Złotej Liście Fundacji, jak również o „Małych bohaterów” i innych książkach, o swoim warsztacie pisarskim i dziennikarskiej pasji, oraz o tym, że niektóre dzieci wolą prawdziwe historie od bajek.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Czytaj również