W ramach akcji #czytamyimigamy, która ma na celu zwiększanie kompetencji czytelniczych i językowych dzieci z upośledzeniem słuchu, 14 grudnia br. odbyło się niezwykłe spotkanie autorskie. Joanna Jagiełło udała się z przedświąteczną wizytą do uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Słabosłyszących nr 15 w Warszawie przy ul. Twardej!

Znaczna część spotkania poświęcona była zagadkom detektywistycznym, które starają się rozwikłać Inka i Filip – bohaterowie serii książek „Biuro śledcze Trop Secret”. Nie mogło jednak zabraknąć opowieści o Mikołaju (tym prawdziwym!), a także o drodze twórczej Autorki, na którą – jak się okazało – we wczesnym okresie znaczny wpływ miały… świnki morskie.

Spotkanie było tłumaczone na Polski Język Migowy przez p. Elżbietę Zarębską. Dziękujemy Fundacji Świat Głuchych za konsultacje przed organizacją spotkania!

ZOBACZCIE NASZĄ FOTORELACJĘ
fot. M. Chojnacka

Posłuchajcie Joanny Jagiełło, dzielącej się swoimi wrażeniami ze spotkania, które było wyjątkowe i wiązało się z niezwykłym odkryciem…

W akcji #czytamyimigamy wzięła także udział Eliza Piotrowska, poetka, pisarka i ilustratorka, autorka ponad 150 książek dla dzieci, która korzystając z przykładów z życia swojej ulubionej bohaterki – Cioci Jadzi, opowiedziała dzieciom tym, że nie ma nic piękniejszego niż różnorodność.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia nagrania i wykorzystania go podczas rozmów z dziećmi w domu i w klasie! Niech to będzie noworoczne przesłanie o wartości zachowania swojego „ja” i akceptowaniu odmienności.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego

Czytaj również