11 grudnia br. odbyła się uroczystość wręczenia nagród w Konkursie na najlepiej przeprowadzoną kampanię „Cała Polska czyta dzieciom” w roku szkolnym 2022/2023 połączona z seminarium literackim „Jak wychować czytelnika? Literatura dla dzieci i młodzieży: nowe trendy i kierunki”.

To było naprawdę wspaniałe spotkanie – dające motywację i inspirację do dalszej pracy. Do warszawskiej siedziby Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności przyjechały z całego kraju Laureatki tegorocznego konkursu na najlepiej przeprowadzoną kampanię „Cała Polska czyta dzieciom” 2022/2023, przedstawiciele ich placówek bibliotecznych i oświatowych oraz osoby towarzyszące.

Uroczystość poprowadziły przedstawicielki naszej Fundacji: Monika Chojnacka i Joanna Górska, pamiątkowe dyplomy wręczali Laureatkom zaproszeni goście: Małgorzata Strzałkowska, Dorota Koman oraz dr Michał Zając.

Podczas uroczystości zaprezentowane zostały pokrótce projekty zrealizowane przez Laureatki w ramach kampanii czytania w roku 2022/2023. Podawane przykłady i statystyki były imponujące!

Uroczystości wręczenia nagród towarzyszyło seminarium literackie pn. „Jak wychować czytelnika? Literatura dla dzieci i młodzieży: nowe trendy i kierunki”, w którym udział wzięli: Małgorzata Strzałkowska, znakomita poetka i pisarka, autorka ponad 170 książek dla dzieci, Dorota Koman, poetka, literaturoznawczyni, redaktorka ponad 100 książek dla dzieci i młodzieży, Ambasadorka Fundacji oraz dr Michał Zając, literaturoznawca, wykładowca na Wydziale Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii UW, autor szeregu artykułów i książek o książce dziecięcej.

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy wszystkim Laureatkom i dziękujemy za wszystkim obecnym za zaangażowanie i wspaniałą atmosferę!

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego

Czytaj również