Drodzy Przyjaciele i Sympatycy!

Nasza Fundacja – „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom” – została nominowana w kategorii FUNDACJA / STOWARZYSZENIE ROKU w największym w Polsce plebiscycie czytelników „KSIĄŻKA ROKU 2020 Lubimyczytac.pl i Allegro”. Cieszymy się tym bardziej, że właśnie w tym roku obchodzimy 20-lecie naszej kampanii czytania!

Każda z pięciu nominowanych organizacji otrzyma wsparcie od Allegro (w wysokości od 30 do 70 tysięcy złotych), ale to głosy czytelników zadecydują, która – w jakiej wysokości.

Plebiscyt trwa do końca lutego.

Dziękujemy za każdy głos oddany na naszą Fundację!
Wyniki plebiscytu poznamy 8 marca!

O plebiscycie

„Książka Roku 2020 lubimyczytac.pl i Allegro” to już szósta edycja największego w Polsce głosowania czytelników na ich ulubione tytuły. W ubiegłym roku internauci oddali na swoich faworytów imponującą liczbę ponad 250 tysięcy głosów. W tym roku wybiorą najlepsze literackie tytuły w 13 kategoriach, a wśród nominowanych znajdują się książki 93 polskich i 147 zagranicznych autorów. W kategorii KSIĄŻKA DLA DZIECI nominowane zostało znakomite „Lato na Rodos” Katarzyny Ryrych, które zdobyło Grand Prix organizowanego przez nas V Konkursu Literackiego im Astrid Lindgren na współczesną książkę dla dzieci i młodzieży.

Czytaj również