15 kwietnia br. odbędzie się I Ogólnopolskie Sympozjum Czytelnicze „Czytelnictwo a kształtowanie tożsamości człowieka” organizowane przez Regionalny Zespół Placówek Wsparcia Edukacji Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzka w Opolu i Instytut Nauk Pedagogicznych Uniwersytetu Opolskiego.

Sympozjum skierowane jest do nauczycieli, wychowawców, pedagogów i wszystkich osób zainteresowanych tematem szeroko pojętego czytelnictwa, a szczególnie tych, którym leży na sercu troska o właściwy rozwój i wychowanie młodego pokolenia. 

Z uwagi na sytuację epidemiczną w kraju wydarzenie odbędzie się w formule online.

Jak piszą organizatorzy:

Jesteśmy przekonani, że temat rozwoju czytelnictwa nigdy nie traci na wartości, a korzyści z czytania jest tak dużo, że ciągle warto inspirować, zachęcać, wskazywać kierunki i treści. Nasi prelegenci to wybitni specjaliści, pasjonaci i eksperci w dziedzinie czytelnictwa i nauk pokrewnych. Przybliżą oni różne aspekty czytania i poznawania literatury w kontekście kształtowania się tożsamości człowieka. 

W sympozjum weźmie udział Irena Koźmińska, prezes naszej Fundacji, która wystąpi z wykładem pt.: Wychowanie przez czytanie i wartości strategią na trudne czasy.

Część wykładową uzupełni część praktyczna, która wzbogaci warsztat pracy nauczyciela i obejmować będzie umiejętność pracy z tekstem, emisję głosu, sztukę dyskusji w oparciu o wybrane techniki teatralne.

Serdecznie zapraszamy do udziału w sympozjum!

Szczegółowy program wydarzenia dostępny jest na stronie
Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Opolu.

Czytaj również