Bal zaszczyciło swoją obecnością wiele znanych osób z kręgu kultury, mediów, biznesu, sportu i nauki. Licznie pojawili się Ambasadorzy Fundacji, a wśród nich Teresa Lipowska, Dorota Koman, Katarzyna Burzyńska-Sychowicz, Maciej Orłoś, Kajetan Kajetanowicz, Piotr Tołoczko.

Galeria zdjęć

19 października 2019 r. odbył się III Bal Charytatywny „Cała Polska czyta dzieciom” zorganizowany przez naszą Fundację pod Honorowym Patronatem Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Zbieraliśmy środki na prowadzenie kampanii czytania w przyszłym roku, a także powołaliśmy nowych Ambasadorów.

Grono Ambasadorów Fundacji powiększyło się o sześć osób. W tym roku przysięgę złożyli: wspaniała aktorka Magdalena Zawadzka, czterokrotna olimpijka w skoku w tyczce Monika Pyrek, brązowa medalistka igrzysk olimpijskich w wioślarstwie Agnieszka Kobus-Zawojska i jej mąż Maciej Zawojski, brązowy medalista Mistrzostw Europy w wioślarstwie, dziennikarka Joanna Racewicz oraz Patrycja Woy-Wojciechowska – fotografka, reżyserka, autorka programów tv.

Wszyscy uroczyście ślubowali:

  • że będą głosić hasło „Czytajmy dzieciom 20 minut dziennie. Codziennie!”
  • że czasem dadzą się przyłapać z książką fotografom i dziennikarzom.
  • że swoim wizerunkiem i wiedzą wspierać będą wychowanie przez czytanie i dobre imię Fundacji.

Ślubowanie nowych Ambasadorów Fundacji, od lewej stoją: Magdalena Zawadzka, Monika Pyrek, Joanna Racewicz, Patrycja Woy-Wojciechoska, Agnieszka Kobus-Zawojska, Maciej Zawojski (fot. Darek Kawka)

Wciąż trzeba przypominać rodzicom i nauczycielom, że czytanie dzieciom to najlepszy, a przy tym najłatwiejszy i najprzyjemniejszy sposób budowania ich wewnętrznych zasobów. Uczy języka i myślenia, buduje mocny system wartości moralnych, wzmacnia poczucie własnej wartości oraz rozwija wyobraźnię

mówi Irena Koźmińska, prezes Fundacji.

Gośćmi specjalnymi Balu byli aktorzy teatralni i filmowi: Laura Łącz, która wraz z Maciejem Orłosiem poprowadziła Bal, Ewa Kuklińska, Katarzyna Czapla, Borys Szyc. Udział wzięli też dziennikarze: Anna Kalczyńska-Maciejowska, Jerzy Baczyński, Piotr Sarzyński, Piotr Kraśko, Jerzy Iwaszkiewicz.

Na Balu wystąpiła znakomita wokalistka jazzowa Ola Świdzińska.

Recital Oli Świdzińskiej z zespołem

Głośną Aukcję poprowadzili Jan Koszutski z DESY Unicum z Piotrem Zmelonkiem z tygodnika „Polityka”. Jednym z fantów zaprezentowanym przez Borysa Szyca był weekend z wyjątkowym modelem samochodu Aston Martin. Ponadto licytowano trening wioślarski z medalistką olimpijską Agnieszką Kobus-Zawojską, jazdę w roli pilota rajdowego z Kajetanem Kajetanowiczem, oryginalny rysunek z postaciami Tytusa, Romka i A’tomka z autografem twórcy Papcia Chmiela, awanturnicze trylogie Grzegorza Kalinowskiego z jego autografem oraz wspólną wędrówką z autorem po Warszawie śladami bohaterów książek, obraz Bartosza Frączka „Pies”, karnet dla dwóch osób na premiery w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej.

Na aukcji cichej goście licytowali wiele innych darów m.in. scenariusz filmu „Jack Strong” o pułkowniku Kuklińskim z autografami reżysera – Władysława Pasikowskiego oraz aktorów – Marcina Dorocińskiego i Mai Ostaszewskiej, plakat filmu „Dzień czekolady” z autografami aktorów Tomasza Kota i Magdaleny Cieleckiej. Z myślą o dzieciach i wnukach Gości Balu na aukcji było piękne wydanie książki „Piotruś Pan” z autografem tłumacza, Michała Rusinka, oraz kalendarz Fundacji na rok 2020 z wierszami dla dzieci i z autografami jeszcze żyjących poetów oraz Ambasadorów kampanii czytania.

Czytaj również