Uczelnia Korczaka, kształcąca od blisko 30 lat specjalistów w dziedzinie pedagogiki, pracy socjalnej i polityki społecznej, ogłosiła po raz pierwszy nagrodę im. Janusza Korczaka. Nominowano do niej 70 osób i instytucji realizujących idee korczakowskie, a wśród nich naszą Fundację.

Laureatów nagrody ogłoszono podczas wielkiej gali, która odbyła się 10 maja w Teatrze Kamienica. Kapituła przyznana 12 Nagród oraz wyróżniła 14 kolejnych laureatów. Nagrodzone zostały osoby publiczne kierujące się korczakowskimi wartościami, instytucje edukacyjne i lokalni liderzy.

Nasza Fundacja znalazła się wśród wyróżnionych instytucji. Wyróżnienie dla Fundacji odebrała na scenie Irena Koźmińska, jej założycielka i prezeska. Dziękujemy organizatorom i serdecznie gratulujemy pozostałym Laureatom, wśród których znalazły się tak wielkie postaci jak siostra Małgorzata Chmielewska, Krystyna Starczewska i Wanda Traczyk-Stawska.

Uczestniczka Powstania Warszawskiego pani Wanda Traczyk-Stawska zaapelowała, by nie straszyć dzieci końcem świata, ale pokazywać im, co można zrobić, by był on bezpieczniejszy i lepszy dla wszystkich.

Czytaj również