Z radością i dumą informujemy, że I edycja Programu OŚ została nagrodzona w konkursie „DNA – bo pomaganie mamy w genach” w kategorii  działania ekologiczne. W imieniu naszej Fundacji i Partnerów Programu OŚ nagrodę odebrały Małgorzata O’Shaughnessy, członkini Rady Honorowej Programu OŚ i była Dyrektorka Generalna Visa CEE oraz Joanna Górska, koordynatorka Programu OŚ.

Laureaci nagród w Konkursie „DNA – bo pomaganie mamy w genach” 2023

Ponad 50 firm i organizacji pozarządowych zgłosiło się do konkursu „DNA – bo pomaganie mamy w genach” w trzech kategoriach: Działania Ekologiczne, Pomoc Społeczna i Uczciwe Zarządzanie. Konkurs DNA to inicjatywa skierowana do przedsiębiorców oraz przedstawicieli organizacji pozarządowych, którzy swoimi działaniami wpływają na pozytywne zmiany w społeczeństwie i środowisku.

Nagrody przyznawane w trzech kategoriach odzwierciedlają główne tematy Kongresu ESG Polska Moc Biznesu, który odbył się 4 grudnia na PGE Narodowym. Finalistów wyłoniło Jury w składzie: prof. dr hab. Stanisław Dziekoński, Prezes Zarządu – Fundator w Warsaw New Technology Foundation; dr hab. Piotr Wachowiak, prof. SGH, Rektor Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie; Marcin Żurowski, Dyrektor ds. prawnych w Europie, H&M Logistics, Joanna Molik, Niezależna Ekspertka Zrównoważonego Rozwoju i ESG; Agata Śmieja, Prezes Fundacji Czyste Powietrze, a ostatecznych zwycięzców wskazali internauci w głosowaniu online.

W kategorii Działania Ekologiczne nagroda przypadła również firmie McDonald’s Polska za kampanię recyclingową „Jutro zależy od nas”. W kategorii Pomoc Społeczna nagrodzeni zostali: Wiśniowski Sp. z o.o. s.k.a za organizację eventów promujących nowe technologie RoboChallenge i Fundacja Ewy Błaszczyk „AKOGO?” za program leczenia dzieci w śpiączce. Nagrody w kategorii Uczciwe Zarządzanie otrzymali: STU ERGO Hestia S.A. za akcję „Mamy Taty Czas”, mającą na celu promocję łączenia roli rodzica i pracownika oraz włączania ojców w wychowanie dzieci, oraz Fundacja Integralia za program „Sprawny staż” dedykowany studentom i absolwentom z niepełnosprawnościami. Znaleźliśmy się w naprawdę doborowym towarzystwie! Oby jak najwięcej takich inicjatyw!
 

Czytaj również