Z przyjemnością ogłaszamy wyniki Konkursu dla dzieci i młodzieży „Niekończąca się historia”, zorganizowanego przez naszą Fundację we współpracy z Wydawnictwem Jung-Off-Ska.

Uczestników Konkursu prosiliśmy o krótkie opisanie magicznej krainy wyobraźni, do której chcieliby się przenieść za pomocą wakacyjnej lektury.

Dziękujemy serdecznie za opisy Waszych wewnętrznych światów, którymi podzieliliście się z nami! Wszystkie były niezwykle ciekawe i wszystkie chcielibyśmy odwiedzić!

A teraz przedstawiamy zdobywców czterech równorzędnych nagród:

Ada Bryzik
Eliza Rong
Julia Rong
Thiago Vega

Wszyscy Laureaci Konkursu otrzymają audiobooki „Niekończąca się historia” Wydawnictwa Jung-Off-Ska.

Jeszcze raz dziękujemy za nadesłane prace konkursowe i życzymy Wam wielu niezapomnianych wakacyjnych lektur!

Serdecznie polecamy do czytania lub słuchania „Niekończącą się historię” Michaela Endego – fascynującą książkę o podróży do krainy wyobraźni i o przyjaźni ze Smokiem Szczęścia!

Poniżej zamieszczamy pracę jednej z Laureatek Konkursu.

*

Julia Rong, 11 lat

W STRONĘ PRZESZŁOŚCI

Aby dostać się do mojej magicznej, wymyślonej Krainy, wystarczy zamknąć oczy i posłuchać opowieści dziadka o dawnych czasach i zwyczajach. Można też wziąć do ręki stare listy lub rodzinną pamiątkę.

Nie jest to jednak bajeczne miejsce, w którym przez śnieżnobiałe obłoki przelatują kolorowe jednorożce. To jest mój Świat i moja wizja magicznej przestrzeni…

Kraina ta nazywa się Nieodkryta Przeszłość. Nie Świata, nie Galaktyki, ale czegoś zupełnie innego. Pewnego dnia wyruszę w podróż, przez góry i jeziora, aby odkryć, że ta Przeszłość, którą opisuję, dotyczy właśnie Nas. Naszych uczuć, przeżyć i obaw.

Za każdym razem, gdy pojawiam się w tym magicznym miejscu, odkrywam coraz to nowe rzeczy. Poznaję jego mieszkańców, zwyczaje, zapomniane i zakurzone kąty. Przeszłość zamieszkują Wspomnienia, które wyglądają jak jasnoniebieskie widma. Każde Wspomnienie ma swoją własną historię i jest kluczem do odkrycia prawdy o naszym lęku przed burzą, niechęci do jedzenia czereśni lub zachwycie nad małą biedronką. Gdy zaglądamy do Przeszłości, wiele tajemnic dotyczących naszego życia może się wyjaśnić. Zależy od tego, czy się odważymy.

Czytaj również