Dlaczego Emil śpi w czapce i ze swoją ukochaną strzelbą? Jak to się stało, ze włożył głowę do wazy z rosołem? I dlaczego dorośli najchętniej wysłaliby go do Ameryki?

Kto z nas nie kocha szwedzkiego urwisa? Wydawnictwo Jungoffska wydało właśnie zestaw trzech audiobooków z zebranymi przygodami Emila ze Smalandii.

Emil, który swoimi psotami rozbawia czytelników od blisko sześciu dekad, tym razem sprawi, że będziemy pękać ze śmiechu za sprawą temperamentu i dowcipu Edyty Jungowskiej. Słuchając brawurowej interpretacji aktorki – ze świetną muzyką w tle – oczyma wyobraźni widzimy małego łobuziaka przy stole – najpierw nad wazą z rosołem, potem z wazą… na głowie – a to dopiero początek! I jak pięknym językiem jest to opowiedziane! Prawdziwy rarytas na tle dzisiejszych produkcji medialnych.

Nic tak nie rozbudza wyobraźni jak właśnie audiobook. Wspaniale słucha się audiobooków rodzinnie – na przykład jadąc samochodem czy świątecznie, przy kominku. Można też zwyczajnie – przy zmywaniu naczyń (uwaga na wazę!) albo przed snem… Ostrzegamy jednak, że przy psotach Emila raczej nie uda się… zasnąć. Ze śmiechu!

Słuchając audiobooków ćwiczymy się też w sztuce… skupienia. To dziś poważny problem, nie tylko dzieci, zatem – czy można wymarzyć sobie przyjemniejszy trening koncentracji? Choć sam Emil pewnie długo by nie usiedział…

Opowiadania o jego psotach są króciutkie – w sam raz dla dzieci, także tych „emilopodobnych”. I WSZYSTKIE zostały nagrane przez aktorkę dynamit ─ Edytę Jungowską, Ambasadorkę naszej Fundacji! A my im wszystkim patronujemy – i gorąco je polecamy!

Dorota Koman

Boks w skrócie:

O autorze ilustracji:

Piotr Socha – grafik i ilustrator współpracujący z wieloma pismami (Gazeta Wyborcza, Polityka, Przekrój, Newsweek), wydawnictwami książkowymi oraz Programem I TVP. Autor wielu projektów książek, gier planszowych, audiobooków i logotypów.  Laureat licznych polskich i międzynarodowych nagród i wyróżnień. Ilustrowane przez Piotra Sochę książki dla dzieci „Drzewa” i „PsZczoły” zostały przetłumaczone na kilkanaście języków. 

O lektorce: 

Edyta Jungowska – popularna aktorka teatralna, telewizyjna i filmowa. Zajmuje się od lat twórczością dla dzieci, użyczając głosu wielu postaciom animowanym oraz nagrywając wiele piosenek i bajek. Jej brawurowe interpretacje powieści Astrid Lindgren, wydane przez nią w formie audiobooków, podbiły szybko serca wielu dzieci oraz ich rodziców.

wiek: 5-10 lat 
czyta: Edyta Jungowska
reżyseria: Rafał Sabara
tłumaczenie: Anna Węgleńska i Marta Rey-Radlińska 
muzyka: Salvador z dali 
projekt okładki i ilustracje: Piotr Socha
czas: 8 h 30 min
płyta w formacie MP3 

Premiera audiobooka: 25 listopada 2020 r.

Tytuł dostępny również w formie pliku MP3 do pobrania ze strony internetowej wydawnictwa – www.jungoffska.pl

Czytaj również