Serdecznie zapraszamy na Targi Książki i Mediów VIVELO 2024 na PGE Narodowym w Warszawie, podczas których odbędzie się premiera książek nagrodzonych w VI Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren na współczesną książkę dla dzieci i młodzieży!

Przypominamy, że Konkurs Literacki im. Astrid Lindgren jest organizowany przez naszą Fundację co trzy lata, począwszy od 2006 roku. Celem Konkursu – w nawiązaniu do twórczości jego Patronki – jest wyznaczanie wysokich standardów literackich oraz wzbogacanie oferty dla młodych czytelników o znakomite książki poruszające ciekawe i ważne tematy, pisane piękną polszczyzną, wskazujące właściwe wzorce postaw i zachowań.

Na Konkurs przyjmowane są prace wcześniej niepublikowane, adresowane do czytelników w trzech kategoriach wiekowych: do 6 lat, w przedziale 6-10 lat oraz 10-14 lat. Autorami prac konkursowych mogą być zarówno uznani autorzy, jak i debiutanci.

Wśród laureatów VI edycji Konkursu są m.in.: Liliana Bardijewska, Anna Onichimowska i Katarzyna Ryrych, a zdobywczynią Grand Prix jest Katarzyna Rygiel, autorka książki „Porozmawiajmy o sztuce, Tygrysie”.

Uroczysta premiera nagrodzonych książek odbędzie się 18 maja (sobota) o godz. 11.00, ale Targi rozpoczną się już 16 maja i potrwają do 19 maja. Podczas tych czterech niezwykłych dni będzie okazja nie tylko do nabycia świeżo wydanych tytułów konkursowych i poznania ich autorów, ale także do wzięcia udziału w licznych wydarzeniach związanych ze światem książki i mediów. Połączenie to, być może na pierwszy rzut oka dość nietypowe, wcale takie nie jest, gdyż jak mówi Irma Tomaszewska, Dyrektor Generalna Targów, „celem wydarzenia na PGE Narodowym jest to, aby pokazać, jak bardzo książka zmienia się i ewoluuje wraz z nami. Wiele wskazuje na to, że książkę przyszłości będziemy nie tylko czytać, ale również doświadczać wieloma zmysłami, stąd nacisk na multimedialność wydarzenia”.

W związku z tym odwiedzający będą mieli możliwość uczestniczyć zarówno w spotkaniach z autorami bestsellerowych książek (swoją obecność potwierdzili już Katarzyna Bonda i Remigiusz Mróz), jak i twórcami internetowymi. Organizatorzy planują różnorodne i liczne atrakcje, m.in. warsztaty twórcze oraz panele dyskusyjne, adresowane nie tylko do wielbicieli popularnych gatunków literackich, ale także do entuzjastów literatury ambitnej. Pomyślano również o miłośnikach podcastów czy audiobooków, którzy będą mogli odwiedzić rozbudowane strefy audio, gdzie czekać na nich będą wydawcy, przedstawiciele studiów nagraniowych i platform streamingowych oraz producenci audio i wideo.

Warto również zaznaczyć, że Gościem Honorowym Drugiej Edycji Targów będzie Finlandia. Goście Targów będą mieli niepowtarzalną okazję, by spotkać wspaniałych pisarzy i artystów z Krainy Północy i zapoznać się z ich najnowszymi dziełami. Zaplanowano również spotkania z fińskimi ekspertami, którzy opowiedzą o stosowanych w Finlandii innowacyjnych metodach edukacji, pozwalających na osiąganie sukcesów w tym zakresie.

Więcej informacji o Targach dostępnych jest na: https://targivivelo.pl

Więcej informacji o VI Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren na współczesną książkę dla dzieci i młodzieży dostępnych jest tutaj.

Czytaj również