Z przyjemnością prezentujemy zbiór prac nagrodzonych w XXXII Ogólnopolskim Konkursie na opowiadania o tematyce olimpijskiej im. Jana Parandowskiego. Konkurs został zorganizowany przez Polski Komitet Olimpijski pod patronatem naszej Fundacji.

Do konkursu zgłoszono łącznie 295 opowiadań, w tym w kategorii klas IV-VI – 108 opowiadań, a w kategorii klas VII-VIII – 187 opowiadań. Jury w składzie: dr Krzysztof Zuchora (przewodniczący), prof. Grzegorz Leszczyński, Dorota Koman-Szmigiero, dr Zofia Czernicka dokonało wyboru 20 laureatów – po 10 w każdej kategorii konkursowej.

Uroczystość wręczenia nagród laureatom oraz ich opiekunom naukowym odbyła się 23 czerwca br. w Centrum Olimpijskim w Warszawie i zbiegła się z obchodami Dnia Olimpijskiego – celebrowanego od 1948 r. na pamiątkę założenia Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego (23 czerwca 1894 r.).

Inspiracją dla tytułu publikacji ze zwycięskimi opowiadaniami jest hasło tegorocznego Dnia Olimpijskiego (Razem dla lepszego świata) nawiązujące z kolei do zmienionego w 2020 r. motta olimpijskiego Szybciej – Wyżej – Silniej – Razem.

Zapraszamy do lektury zwycięskich opowiadań!

SZYBCIEJ, WYŻEJ, SILNIEJ = RAZEM
– nagrodzone opowiadania olimpijskie 2022

Czytaj również