Z przyjemnością ogłaszamy wyniki Ekokonkursu dla dzieci i młodzieży „Co możemy zrobić, by ocalić świat?”, zorganizowanego przez naszą Fundację w ramach XXI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom pod hasłem: „Polscy autorzy dla klimatu”.

Podczas tegorocznego Tygodnia Czytania na naszej stronie internetowej oraz na Facebooku zaprezentowaliśmy cykl nagrań, w których znakomici polscy autorzy (Justyna Bednarek, Eliza Piotrowska, Zofia Stanecka, Małgorzata Kur, Weronika Żurowska, Grzegorz Kasdepke, Marcin Kozioł, Tomasz Samojlik) czytali fragmenty swoich książek i przedstawiali zadania konkursowe (prace plastyczne lub krótkie odpowiedzi pisemne) związane z ważnymi kwestiami ekologicznymi (zobacz nagrania).

Komisja Konkursowa dokonała oceny prac konkursowych, kierując się następującymi kryteriami:

– zgodność z zadaniem konkursowym
– oryginalność
– pomysłowość
– estetyka wykonania

i przyznała osiem równorzędnych Nagród oraz jedno Wyróżnienie Specjalne.

Serdecznie dziękujemy wszystkim Uczestnikom Konkursu, a także Rodzicom i Opiekunom za zainteresowanie tematyką ekologiczną oraz za udział w Konkursie!

Nie jesteśmy w stanie nagrodzić autorów wszystkich nadesłanych prac, ale wszystkim życzymy udanych wakacji, pełnych ciekawych spotkań z przyrodą, a także zapraszamy do udziału w naszych kolejnych konkursach!

NAGRODY

Milena Jaskowiak (8 lat)

Dorian Nowak (7 lat)

Alicja Rong (9 lat)

Eliza Rong (9 lat)

Julia Rong (11 lat)

Aneta Szewczyk (12 lat)

Antonina Szczygielska (6 lat)

Helena Wojdyła (8 lat)


WYRÓŻNIENIE SPECJALNE

Samorządowe Przedszkole w Pokrzywnicy
za popularyzację tematów ekologicznych w grupie „Sówki” poprzez czytanie i wspólne działania plastyczne.

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim Uczestnikom za udział w Konkursie i serdecznie gratulujemy Laureatom!

Przesyłki z nagrodami książkowymi dotrą do zwycięzców dzięki Partnerowi Fundacji – firmie kurierskiej DPD. Dziękujemy!


NAGRODZONE PRACE


Julia Rong, 11 lat, „Uśmiech dla świata”

Świat jest piękny. Możemy cieszyć się Nim i odkrywać Jego tajemnice, ale też być dla Niego ciężarem. Nie będę pisać o smutkach, jakie sprawiliśmy Ziemi. Jest ich zbyt wiele. Na szczęście sposobów na uratowanie naszej Planety jest jeszcze więcej. Nie musimy mieć magicznych mocy ani specjalnego sprzętu. Zwykły człowiek w tym przypadku zdziała tu więcej niż superbohater z innej planety. To my znamy zmartwienia Ziemi i my możemy ją uratować. Za każdym razem, gdy pomożemy naszej Planecie, poczuje się, jakbyśmy uśmiechali się do Niej. Jest na to tyle sposobów! Okazujmy szacunek innym ludziom, dbajmy o zwierzęta i rośliny. Ograniczmy kupowanie, segregujmy śmieci i zdrowo się odżywiajmy. Liczy się każdy pojedynczy gest, nawet podniesienie jednego śmiecia podczas spaceru w parku. Podarujmy wielki uśmiech dla naszego wielkiego Świata!


Nagrodzone prace plastyczne

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego

Czytaj również