Piotr Tołoczko, fot. Łukasz Giersz

Wciąż jeszcze pozostając w pełnej wzruszeń aurze świąt Bożego Narodzenia, zapraszamy do wysłuchania „Serca” Amicisa w znakomitym wykonaniu Piotra Tołoczko, aktora i lektora, Ambasadora naszej Fundacji.

To prawdziwy rarytas – uwspółcześniona wersja tłumaczenia Marii Konopnickiej – prostsza i bliższa współczesnemu odbiorcy adaptacja pióra Ireny Koźmińskiej i Elżbiety Olszewskiej, opublikowana po raz pierwszy w formie książkowej w ramach 23-tomowej kolekcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Tym razem trafia do czytelników w formie audiobooka do rodzinnego słuchania.

„Od Apeninów do Andów” czy „Mały pisarczyk z Florencji” – te tytuły pamięta chyba każdy z nas. Warto, szczególnie teraz, gdy otacza nas tyle kłamstw, agresji i złej woli, przedstawić dzieciom uniwersalne i ponadczasowe wzorce pięknych ludzkich zachowań, jakie ukazuje „Serce”.

Zapraszamy do literackiej podróży w czasie i przestrzeni – przeniesiemy się bowiem ponad 100 lat wstecz, do Turynu. To czasy, gdy miłość, przyjaźń, odpowiedzialność, patriotyzm czy odwaga oznaczały, tak jak powinny, wartości służące wspólnemu dobru.

Posłuchajmy, co jedenastoletni Henryk Bottini opowiada o swoich kolegach, rodzinie, szkole. Pewnie zatęsknimy do tamtego świata, w którym mądra miłość rodzicielska, zaangażowanie pedagogów w wychowanie uczniów i dobroć serca były częścią codziennego życia.

Posłuchajmy opowieści Amicisa wspólnie z dziećmi i porozmawiajmy z nimi o „Sercu”. Serdecznie zapraszamy!

Czytaj również