We wtorek 6 czerwca 2023 o godz. 19.00, w przeddzień 100. rocznicy urodzin Papcia Chmiela, czyli Henryka Jerzego Chmielewskiego, twórcy uwielbianej serii komiksowej „Tytus, Romek i A’Tomek”, zapraszamy na spotkanie online z dziećmi Artysty:

Monique Chmielewską-Lehman – artystką, malarką, graficzką, wykładowczynią, organizatorką wydarzeń artystycznych na całym świecie i twórczynią gobelinów

oraz

Arturem B. Chmielewskim – naukowcem, pracownikiem centrum badawczego NASA, menedżerem licznych projektów, kierownikiem misji kosmicznych, nazywanym – od pierwszych liter imion i nazwiska – ABC.

Podczas spotkania Goście opowiedzą Dorocie Koman – poetce, literaturoznawczyni i redaktorce, Ambasadorce kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” – jakim ojcem i człowiekiem był Papcio Chmiel.

Zaprezentowana zostanie także świeżo wydana książka „Papcio Chmiel udomowiony”, w której Goście spotkania opowiadają o swoim ojcu biografistyce Karolinie Prewęckiej.

Podczas spotkania będzie można zadawać Gościom pytania na czacie.

Serdecznie zapraszamy do udziału!

Spotkanie odbędzie się na stronie fanowskiej naszej Fundacji na Facebooku:
https://www.facebook.com/calapolskaczytadzieciom/

Zapis spotkania jest już dostępny na naszym kanale na YouTube. Zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania tej arcyciekawej rozmowy!

Czytaj również