Noc Bibliotek to ogólnopolska akcja w niekonwencjonalny sposób zachęcająca do korzystania z zasobów bibliotek jako najbardziej otwartych i dostępnych instytucji kultury z ofertą dla osób w każdym wieku.

Tegoroczna edycja Nocy Bibliotek odbyła się 5 października w 1800 bibliotekach w całym kraju. Na nocnych moli książkowych czekały maratony i konkursy czytelnicze, koncerty, warsztaty i pokazy filmowe. We wszystkich placówkach odbyło się głośne czytanie wiersza Joanny Mueller pt. „Wierszowiązałki”.

Centralna Inauguracja V Nocy Bibliotek rozpoczęła się o godz. 19.00 w Multimedialnej Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży przy ul. Tynieckiej w Warszawie. Imprezę poprowadzili Joanna Kołaczkowska i Dariusz Kamys z kabaretu Hrabi, gośćmi specjalnymi byli autorka „Wierszowiązałek” Joanna Mueller oraz Jarosław Boberek – aktor użyczający głosu m.in. królowi Julianowi i Kaczorowi Donaldowi.

Joanna Kołaczkowska i Dariusz Kamys z kabaretu Hrabi uroczyście inaugurują V Noc Bibliotek (fot. Maciej Wróbel)

Zapraszamy do obejrzenia relacji z Centralnej Inauguracji oraz do zapoznania się z pełnym programem V Nocy Bibiotek w Multimedialnej Bibliotece na ul. Tynieckiej. Obok zamieszczamy galerię zdjęć z wydarzenia autorstwa Macieja Wróbla.

Głównym organizatorem Nocy Bibliotek jest Centrum Edukacji Obywatelskiej, nasza Fundacja wraz z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informatycznego są współorganizatorami akcji.


Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

Czytaj również