Z przyjemnością prezentujemy Państwu pięć scenariuszy zajęć dla dzieci 5- i 6-letnich opartych na wspólnej lekturze fragmentów książek, które w naszym jubileuszowym plebiscycie zostały głosami czytelników wybrane do ZŁOTEJ DWUDZIESTKI książek na 20-lecie kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”.

Mamy nadzieję, że scenariusze będą stanowić dla Państwa inspirację do prowadzenia zajęć z dziećmi w wieku przedszkolnym, których stałym elementem będzie głośne czytanie, a także do tworzenia własnych scenariuszy spotkań czytelniczych z dziećmi.

SCENARIUSZE ZAJĘĆ

Scenariusz oparty na lekturze książki „Niebieska niedźwiedzica” Joanny M. Chmielewskiej (przeczytaj recenzję)

Scenariusz oparty na lekturze fragmentu książki „Dżok. Legenda o psiej wierności” Barbary Gawryluk (przeczytaj recenzję)

Scenariusz oparty na lekturze fragmentu książki „Florka. Z pamiętnika ryjówki” Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel (przeczytaj recenzję)

Scenariusz oparty na lekturze fragmentu książki „Żubr Pompik. Tropy na śniegu” Tomasza Samojlika (przeczytaj recenzję)

Scenariusz oparty na lekturze fragmentu książki „Pszczoły” Piotra Sochy (przeczytaj recenzję)

O AUTORCE SCENARIUSZY

Anna Zielińska

Wicedyrektor Bajkowego Prywatnego Przedszkola w Jaśle. Z zawodu nauczyciel wychowania przedszkolnego, pedagog, z zamiłowania społecznik, aktywna liderka kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”, laureatka wielu nagród przyznanych przez Fundację „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”. Autorka Międzynarodowego Projektu Czytelniczego „Magiczna moc bajek”.

Inicjatorka cyklicznych spotkań integracyjnych i warsztatów pod hasłem „Malujemy świat na niebiesko” (Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, Światowy Dzień Zespołu Downa). Jej priorytetami w pracy z dziećmi, zwłaszcza tymi o specjalnych potrzebach edukacyjnych są indywidualizacja, kreatywność oraz szacunek do drugiego człowieka.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego

Czytaj również