Z radością informujemy, że nasza Fundacja otrzymała dotację ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w kwocie 247000,00 zł. na realizację ogólnopolskiej kampanii „Cała Polska czyta dzieciom” w 2023 r. pod hasłem Czytaj dziecku od urodzenia!

„Jeśli chcesz, aby twoje dzieci były inteligentne, czytaj im bajki.
Jeśli chcesz, żeby były bardziej inteligentne,
czytaj im więcej bajek”.

Kierując się wskazaniem Alberta Einsteina, w 2023 r. w ramach kampanii „Cała Polska czyta dzieciom” będziemy konsekwentnie i systematycznie przekonywać rodziców do regularnego czytania bajek (i innych książek dla najmłodszych) od pierwszych dni życia dziecka! Rozbudujemy ogólnopolską sieć Klubów Czytających Rodzin i Złotą Listę książek rekomendowanych do czytania dzieciom. Wykorzystamy XXII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom i IX Noc Bibliotek, by dotrzeć z naszym przekazem do rodziców w każdym zakątku kraju. Z pomocą Ambasadorów kampanii – wybitnych artystów i sportowców – zmotywujemy rodziców i dziadków małych dzieci, by oni rozczytali swoje pociechy, pokolenie młodych polskich Einsteinów!

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego

Czytaj również