Z radością informujemy, że nasza Fundacja otrzymała dotację ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w kwocie 250000,00 zł. na realizację ogólnopolskiej kampanii „Cała Polska czyta dzieciom” w 2024 r. pod hasłem „Jak wychować czytelnika?”

„Czytanie jest dla umysłu tym, czym gimnastyka dla ciała.”
Kierując się wskazaniem Richarda Steele, jednego z ojców brytyjskiego Oświecenia, w bieżącym roku, roku 100-lecia polskiego olimpizmu oraz Olimpiady Letniej w Paryżu (26.07-11.08.24), w ramach kampanii „Cała Polska czyta dzieciom” (CPCD) poświęcimy szczególną uwagę potrzebie harmonijnego rozwijania u dzieci zarówno zasobów umysłowych i duchowych poprzez czytanie, jak i tężyzny fizycznej poprzez ruch i sport. 

Częścią kampanii CPCD przypominającej, że regularne czytanie dzieciom to prosty, tani, przyjazny dziecku i najbardziej skuteczny sposób mądrego wychowywania ich na ludzi kulturalnych i wykształconych, będzie zatem internetowa kampania “Rozczytani Olimpijczycy” z udziałem polskich Olimpijczyków, którzy podzielą się swą pasją czytania. Jednocześnie w trosce o regularny kontakt dzieci z książką, będziemy rozbudowywać sieć Klubów Czytających Rodzin oraz Liderów kampanii „Cała Polska czyta dzieciom” w każdym zakątku kraju.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego

Czytaj również