O czytelnictwie powiedziano już wiele, ale jesteśmy przekonani, że temat ten nigdy nie traci na wartości

Regionalny Zespół Placówek Wsparcia Edukacji Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Opolu oraz Instytut Nauk Pedagogicznych Uniwersytetu Opolskiego zapraszają 2 kwietnia 2020 r. na I Ogólnopolskie Sympozjum Czytelnicze Czytelnictwo a kształtowanie tożsamości człowieka”.

Jednym z prelegentów będzie Irena Koźmińska, Prezes naszej Fundacji, która wystąpi z wykładem Wychowanie przez czytanie i wartości strategią na trudne czasy.

Jak piszą organizatorzy:

O czytelnictwie powiedziano już wiele, ale jesteśmy przekonani, że temat ten nigdy nie traci na wartości, a korzyści z czytania jest tak dużo, że ciągle warto inspirować, zachęcać, wskazywać kierunki i treści. Nasi prelegenci to wybitni specjaliści, pasjonaci i eksperci w dziedzinie czytelnictwa i nauk pokrewnych. Przybliżą oni różne aspekty czytania i poznawania literatury w kontekście kształtowania się tożsamości człowieka.

Zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane tematyką, a szczególnie te, którym leży na sercu troska o właściwy rozwój i wychowanie młodego pokolenia, a więc nauczycieli, wychowawców i pedagogów.

Pełny program sympozjum dostępny na stronie internetowej Organizatora.

Zapisu na sympozjum można dokonać tutaj.

Czytaj również