POSŁUCHAJ FRAGMENTU

Dziecko, które nie ma okazji zaznajomić się z przesympatycznym i niezmiernie pogodnym doktorem Dolittle oraz jego przyjaciółmi ze świata zwierząt, nieodwracalnie traci w życiu coś ważnego.

Jane Goodall

Doktor Dolittle obchodzi właśnie swoje 100. urodziny! W tym roku mija 100 lat od wydania pierwszej części przygód sławnego lekarza zwierząt! Z tej okazji wydawnictwo Jung-off-ska wydało audiobook Dr Dolittle i jego zwierzaki w nowym przekładzie Michała Kłobukowskiego, laureata wielu prestiżowych nagród za wybitne tłumaczenia.

John Dolittle to najsłynniejszy na świecie lekarz zwierząt! Największy ich przyjaciel i jedyny człowiek, który włada wszystkimi językami zwierzęcego świata. Tylko on przepisze koniowi okulary, zaplombuje krokodylowi ząb, a szczura wyleczy z żółtaczki. Teraz dzięki swoim przyjaciołom pokona wszelkie trudności, żeby dotrzeć do Afryki i ratować chore małpy.

Powieść Hugh Loftinga uczy małych odbiorców miłości do zwierząt oraz wrażliwości na ich krzywdę. To arcydzieło literatury dziecięcej wciąż bawi i wzrusza nie tylko najmłodszych, ale i dorosłych. Autor pokazuje też ludzi widzianych oczami zwierząt. Mali słuchacze dowiadują się, że każde zwierzątko ma swój niepowtarzalny charakter i osobowość, jak również słabości i nadzwyczajne talenty.

Cykl powieści o przygodach Dr Dolittle od samego początku znajduje się na Złotej Liście książek polecanych do czytania dzieciom przez naszą Fundację.

Aby uczcić okrągłą rocznicę urodzin niezwykłego doktora wydawnictwo Jung-off-ska przygotowało audiobook Dr Dolittle i jego zwierzaki, który rozpoczyna nowy cykl audiobooków wydawnictwa o przygodach niezwykłego weterynarza i jego zwierzęcych przyjaciół.

Lektorką jest niezrównana Edyta Jungowska, a dodatkowym walorem wydawnictwa – nowy przekład jednego z najwybitniejszych polskich współczesnych tłumaczy – Michała Kłobukowskiego, laureata wielu prestiżowych nagród za wybitne tłumaczenia (m. in. Wielkomiluda Roalda Dahla).

Audiobook do kupienia w księgarniach oraz na www.jungoffska.pl

Czytaj również