Galeria materiałów do zajęć

Nazywam się Bajetan Hops i jestem świerszczykiem. Mam swój dom w czasopiśmie dla dzieci – słynnym „Świerszczyku”. Ale w wolnych chwilach lubię skoczyć gdzieś, gdzie jest zielono, bo tam zwykle spotykam mnóstwo znajomych. Uwielbiam przyglądać się zwierzętom. Interesują mnie wszystkie, od malutkiej myszki po potężną krowę. Dlatego dziś zapraszam Was do wspólnej zabawy, której tematem będą zwierzęta. Te domowe i te dziko żyjące. Mam nadzieję, że każda i każdy z Was znajdzie w tej zabawie jakieś ulubione zwierzątko.

Dzięki uprzejmości redakcji magazynu „Świerszczyk” przedstawiamy propozycję atrakcyjnych zajęć dla dzieci w wieku 6-9 lat poświęconych zwierzętom.

Poniżej zamieszczamy dwie wersje scenariusza: jedną dla realizacji zajęć w grupie dzieci, drugą – dla pojedynczego dziecka.

Zapraszamy do zabawy z dziećmi zarówno Edukatorów, jak i Rodziców. Wystarczy pobrać udostępnione poniżej materiały i przeczytać wspólnie opowiadanie Zofii Staneckiej pt. Kochany Kret.

Materiały do pobrania

Czy wiesz, kto to powiedział?

Czytanie dobrze działa na rozum i chroni od kataru

To słowa Bajetana Hopsa – gospodarza „Świerszczyka”, który narodził się wraz z pismem w 1945 r. Grający za kominem świerszcz miał być symbolem tego, co wiele dzieci utraciło w wojennej zawierusze – ciepła rodzinnego domu. Początkowo był czarno-biały, ale z czasem nabrał soczystej zielonej barwy i otrzymał obecne imię.

Bajetan uwielbia czytać i jest wielkim miłośnikiem zwierząt!

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego

Czytaj również