W sobotę 19 października br. Fundacja „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom” organizuje III Bal Charytatywny, który odbędzie się w Centrum Olimpijskim w Warszawie pod Honorowym Patronatem Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Bal to sposób na poprawienie kondycji finansowej fundacji oraz okazja do złożenia podziękowań za życzliwość i pomoc Darczyńcom, Sponsorom, Partnerom, Ambasadorom oraz Wolontariuszom.

Zebrane na Balu środki pozwolą nam na kontynuację programu edukacyjnego dla szkół „Wychowanie przez czytanie”, na rozpoczęcie projektu „Moda na wartości”, a także na dalszy rozwój kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” – mówi Irena Koźmińska, prezes Fundacji.

W tym roku Bal zaszczyci swoją obecnością wiele znanych osób z kręgu kultury, mediów, biznesu, sportu i nauki. Licznie pojawią się Ambasadorzy Fundacji, a wśród nich Teresa Lipowska, Maciej Orłoś, Kajetan Kajetanowicz, Katarzyna Burzyńska-Sychowicz, Dorota Koman, Piotr Tołoczko.

W roku stulecia Polskiego Komitetu Olimpijskiego na Balu nie może zabraknąć sportowców. Będą obecni m.in. medalistka mistrzostw świata w skoku o tyczce, czterokrotna olimpijka Monika Pyrek, brązowa medalistka igrzysk olimpijskich, mistrzyni świata i Europy w wioślarstwie Agnieszka Kobus-Zawojska oraz wspomniany już rajdowy mistrz Europy Kajetan Kajetanowicz. PKOl będzie reprezentowany przez utytułowaną lekkoatletkę, byłą rekordzistkę świata w biegach przez płotki, Teresę Sukniewicz-Kleiber.

Gośćmi specjalnymi Balu będą aktorzy teatralni i filmowi: Magdalena Zawadzka, Laura Łącz – która wraz z Maciejem Orłosiem poprowadzi Bal, Ewa Kuklińska, Magdalena Boczarska, Borys Szyc. Swój udział zapowiedzieli też dziennikarze: Jerzy Baczyński, Redaktor Naczelny Polityki, Piotr Sarzyński, Joanna Racewicz, Jerzy Iwaszkiewicz, Oliwier Janiak, a także Patrycja Woy-Wojciechowska – fotografka, reżyserka, autorka programów tv. Na Balu wystąpi znakomita wokalistka jazzowa Ola Świdzińska.

Głośną Aukcję poprowadzi Jan Koszutski z DESY Unicum. Jednym z fantów będzie zwiedzanie Parlamentu Europejskiego, połączone ze spotkaniem z wybranymi europosłami i udziałem w obradach podkomisji oraz lunch i kolacja z fundatorem daru, prof. Bogusławem Liberadzkim, europosłem, wiceprzewodniczącym PE w ub. kadencji, który będzie obecny na Balu. Ponadto na aukcji będzie można wylicytować m.in. jazdę w roli pilota rajdowego z Kajetanem Kajetanowiczem, biżuterię z firmy ROSA, czy zaproszenie na obrady Kolegium Redakcyjnego tygodnika Polityka.

Na Cichej Aukcji wystawionych będzie ok. 25 przedmiotów. Wśród nich są m.in. karnet dla dwóch osób na premiery w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej oraz scenariusz filmu „Jack Strong” o pułkowniku Kuklińskim z autografami reżysera – Władysława Pasikowskiego oraz aktorów – Marcina Dorocińskiego i Mai Ostaszewskiej. Z myślą o dzieciach i wnukach Gości Balu na aukcji pojawią się też książki dla najmłodszych, m.in. piękne wydanie książki „Piotruś Pan” z autografem tłumacza, Michała Rusinka, wraz z audiobookiem. Ponadto wśród licytowanych przedmiotów są obrazy, tematyczna sesja fotograficzna, lekcje tańca i rower młodzieżowy.

Fundacja „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom” została założona w 1998 roku. Od lat jej niezmienną misją jest wspieranie zdrowia psychicznego, umysłowego i moralnego dzieci i młodzieży oraz mądre wychowanie.

Wciąż trzeba przypominać rodzicom i nauczycielom, że czytanie dzieciom to najlepszy, a przy tym najłatwiejszy i najprzyjemniejszy sposób budowania ich wewnętrznych zasobów. Uczy języka i myślenia, buduje mocny system wartości moralnych, wzmacnia poczucie własnej wartości oraz rozwija wyobraźnię.

– mówi Irena Koźmińska, prezes Fundacji.

Patroni medialni Balu: TVN, Onet.pl, Polityka, Radio dla Ciebie, Polish Market i High Living.

Bal Wspierają:

  • Patron Honorowy – Polski Komitet Olimpijski
  • Mecenas Balu – TVN Discovery Polska
  • Srebrni Partnerzy: SABUR, BFM, Bank Paribas, Krosno Glass, Boston Consulting Group
  • Partnerzy: Wydawnictwo Prószyński, GNP Magnusson, Centrum Słuchu i Mowy Medincus, Dentons Europe Dąbrowski i Wspólnicy, Marvipol Development, Jaguar, Mastercard, Fundacja Kronenberga przy Citi Handlowy.
  • oraz: Signify, Oceanic, Desa Unicum, Polityka, Warszawskie Targi Książki

Kontakt dla mediów:
Izabela Sarnocińska-Kowalska – Specjalista ds. PR; isarnocinska@cpcd.pl; 506 569 418
Fundacja ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom
ul. Rosoła 44 A; 02-786 Warszawa

Czytaj również