Złota Lista / Od 12 lat / Co czytać

Balsam dla duszy nastolatka

 

Niełatwo być nastolatkiem

Czym jest smutek? Dlaczego go odczuwamy? Co go wywoduje? Czy i jak możemy kogoś pocieszyć? Jak dostrzec, że potrzebuje pocieszenia?

Balsam dla duszy nastolatka to dobry punkt wyjścia do rozmowy z nastolatkami na ten temat. Pomoże też znaleźć odpowiedź na wiele trudnych pytań, które zadaje młodzież, zrozumieć naturę przyjaźni, miłości, zachować wiarę w przyszłość, zadbać o szacunek dla siebie i innych. Będzie pomocny w rozwiązywaniu własnych problemów.

Młodzi autorzy w swych bardzo szczerych opowieściach nie unikają trudnych problemów – śmierci, samobójstwa, utraty wiary w siebie, depresji. Jak każdą z książek w tej serii Balsam dla duszy nastolatka można czytać od deski do deski, ale też fragmentami, szukając konkretnych tematów. Jack Canfield, Mark Victor Hansen i Kimberly Kirberger, tworząc ten – jakże potrzebny – tom, współpracowali z wieloma nastolatkami i to właśnie im dedykowali tę książkę.

A my – jako Fundacja, której bliski jest temat rozwoju emocjonalnego dzieci i młodzieży – polecamy rodzicom i ich dzieciom (najlepiej do wspólnej lektury!) ten tytuł równie gorąco jak Balsam dla duszy dziecka. Oby stały się one impulsem do ważnych rozmów; także o depresji, która staje się plagą naszych czasów i dotyka, niestety, coraz to młodszych ludzi.

Dorota Koman