Złota Lista / Od 14 lat / Co czytać

Bardzo biała wrona

A miało być jak w bajce

Ile jesteśmy w stanie wybaczyć z miłości? A czego nigdy nie powinniśmy? Te pytania nasuwają się same, gdy czytamy Bardzo białą wronę, początkowo wierząc, że Natalia spotkała chłopaka marzeń – czułego i bezgranicznie w niej zakochanego. A że zaborczego i zazdrosnego nawet o czas z koleżankami? Cóż, kocha, więc chce być jak najwięcej z nią…

W to, że Norbert manipuluje, izoluje ją od znajomych, a przede wszystkim, że jej nie szanuje, Natalia nie chce uwierzyć. Nie ufa radom przyjaciółek ani ukochanego dziadka. Jest dumna, że Norbert ją wybrał, szczęśliwa „mimo wszystko”. Czy zdoła przejrzeć na oczy i wyjść z toksycznego związku? Odbudować poczucie własnej wartości?

Zaślepiona pierwszą miłością dziewczyna zachowuje się naiwnie. Niestety, również naiwnie zachowuje się jej mama, szukając wsparcia u przyjaciółki z sieci i opowiadając o problemach z niedawno adoptowanym synkiem, który… próbuje manipulować nowymi rodzicami. Jaki finał będzie miała ta internetowa przyjaźń? Czy może zagrozić rodzinie?

Jak widać i w sieci, i w naszych związkach warto przestrzegać zasady… ograniczonego zaufania. Choć czasem bywa to naprawdę trudne.

Dorota Koman