Złota Lista / Od 6 lat / Co czytać

Co w trawie piszczy

 

Niezwykłe lato w Dolinie Bagiennej Trawy

 W pierwszej połowie czerwca nadchodzą noce spadających gwiazd. To właśnie w taką noc Ogryzek, patrząc na spadającą gwiazdę, wymarzył sobie mnóóóstwo frytek z keczupem (i się spełniło!). A jego przyjaciel Maurycy… Jego gwiazda spadała wolniej i zapewne błyszczała nieco inaczej, skoro okazała się najprawdziwszym UFO. Czyżby więc miało się spełnić marzenie Maurycego, by „to lato było inne niż wszystkie…”?

Jeśli poznanie ufoludka i odnalezienie brombuły do jego pojazdu (cokolwiek to było), lunatykujący niedźwiedź brunatny i szantażowany wilkołak o złotym sercu to za mało, by uznać te wakacje za wyjątkowe, to śpieszę poinformować, że to dopiero… początek niezwykłych wydarzeń!

Wymarzone lato w Dolinie Bagiennej Trawy będzie naprawdę niezwykłe nie tylko dla dwóch młodych detektywów – tak, tak, Maurycy i Ogryzek zostaną tego lata detektywami! – ale i dla wszystkich mieszkańców doliny: żabonów i latawic, dziwożon i błędnych ogników, chochlików i rusałek.

O tym, Co w trawie piszczy napisał – i wszystko to narysował! – Paweł Wakuła, a jego autorska książka została wyróżniona w Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren.

Dorota Koman

 

Wyróżnienie w I Konkursie im. Astrid Lingren na współczesną literaturę dla dzieci i młodzieży