Złota Lista / Od 6 lat / Co czytać

D.O.M.E.K.

DOSKONAŁE OKAZY MAŁYCH I EFEKTOWNYCH KONSTRUKCJI

 

Kurs „domkologii”, czyli obiektów niezwykłych historie i przeznaczenie

 

Zachwycony bańkami mydlanymi francuski architekt Antti Lovag postanowił wybudować dom, w którym wszystko jest okrągłe i kolorowe. Laurie Chetwood z Wielkiej Brytanii stworzył konstrukcję, która odzwierciedla cykl powstawania motyla, a Witold Lipiński zamieszkał na swojej działce w igloo! Takich niesamowitych historii znajdziecie w D.O.M.K.-u znacznie więcej!

Architektura otacza nas każdego dnia. Wzbudza zachwyt, zdziwienie, niepokój albo… obojętność. Spośród wszystkich dzieł kultury jej oddziaływanie najmniej sobie uświadamiamy. Tymczasem ma ona ogromne znaczenie na kształtowanie naszego gustu, wiedzy i… samopoczucia.

Obsypany nagrodami D.O.M.EK. Aleksandry Machowiak i Daniela Mizielińskiego może być doskonałym wstępem do wiedzy o architekturze przeznaczonym nie tylko dla dzieci. Autorzy zapraszają nas w podróż przez różne kontynenty, gdzie dzięki pomysłowości i nieokiełznanej wyobraźni architektów powstały domy o niezwykłych kształtach, a często i przeznaczeniu. Nadali im nazwy nawiązujące do świata przyrody – norka, orzeszek, żółw, gąsienica – lub popularnych przedmiotów – walizka, rura, żagiel, klocki. Ale mamy też domy: z wielkimi kolcami, dmuchane, przylepki, do picia herbaty, a nawet domek na… końcu świata! Rysunkom towarzyszą dowcipne teksty oraz bogaty zestaw ikonek, które objaśniają zawiłości każdej konstrukcji. Wszystko to sprawia, że uważne oglądanie i czytanie książki będzie prawdziwą ucztą dla małych i dużych czytelników.

A gdy poznamy niezwykłe domy rozsiane po całym świecie, możemy wyciągnąć zapomniane już klocki i stworzyć dom na miarę własnych marzeń!

Marzanna Kuszyńska

Polecamy również