Złota Lista / Od 6 lat / Co czytać

Detektyw Pozytywka

 

Dołącz do drużyny detektywa Pozytywki!

Detektyw Pozytywna to niezwykle sympatyczny i uprzejmy mieszkaniec pewnej kamienicy. W maleńkim pomieszczeniu na jej strychu prowadzi agencję „Różowe Okulary”. Mieści się tam zaledwie kilka sprzętów: stolik z szachownicą (bo detektyw uwielbia szachy), krzesło, zepsuty czajnik (nie warto go naprawiać, gdy wodę można zagrzać na kaloryferze) i… kaktus – jedyna broń, której używa w walce z przestępcami! Dorośli, chyba nie bez powodu, uważają go za nieszkodliwego dziwaka. Ale nie dzieci! One go uwielbiają! Gdy w kamienicy zdarza się coś dziwnego albo tajemniczego, detektyw zawsze służy pomocą i zawsze rozwiązuje zagadki! A w zamian wystarczy mu tylko słowo „dziękuję”.

Jak to możliwe, że giną ulubione skarpetki? Albo piasek z piaskownicy? Dlaczego pękają dmuchane zabawki, kto zepsuł cenny zegarek i latawiec przygotowany na konkurs? Tajemnic nie brakuje i choć detektyw jest niezawodny, mogą je rozwiązywać także młodzi czytelnicy, bo wszystkie odpowiedzi znajdują się na końcu książki.

Zabawna lektura, która rozbudza u dzieci ciekawość, ucząc logicznego myślenia i uważnej obserwacji otaczającego świata.

A detektyw Pozytywka? Już kolejne pokolenia dzieci uważają, że to on, a nie Sherlock Holmes, jest najsłynniejszym detektywem na świecie!

Marzanna Kuszyńska