Złota Lista / Od 6 lat / Co czytać

Generał Ciupinek

 

Choć w małych, sennych Łysobykach życie toczy się raczej niespiesznie, to nikt nie może tutaj narzekać na nudę! Dba o to Ciupinek – dzielny i mądry urwis, który zawsze ma tysiąc zwariowanych pomysłów na minutę. Wraz z kumplami, Buraczkiem i Zapałką, przeżywa wiele niezwykłych przygód, toczy także zażartą wojnę z wrogą bandą dowodzoną przez Wielgusa. Podczas przygotowań do kolejnej bitwy w ruinach starego browaru Ciupinek zupełnie przez przypadek odkrywa coś, co na zawsze zmieni losy mieszkańców miasteczka…

Tymczasem wielkimi krokami nadchodzą Dni Łysobyk. Trwają przygotowania, w które zaangażowani chcą być wszyscy Łysobyczanie. Wśród nich są stali bywalcy karczmy „ Pod Serdelkiem”: właściciel kiosku z Toto-Psotkiem, pan Banderola, doskonały bajarz, a także wzorowy obywatel i tata Ciupinka, pan Waporek.

Niespodziewanie na obchody święta przybywa turysta ze stolicy. Czy zachwyci się opowieściami Dziadka Patatajki i fajerwerkami magistra Rivanola? Jaka rolą w całym tym świątecznym zamieszaniu odegra Ciupinek? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziesz w pełnej humoru przygodowej powieści Barbary Tylickiej, świetnie zilustrowanej przez ulubionego rysownika dzieciaków – Papcia Chmiela.

 

Nota okładkowa z wydania  w kolekcji  „Cała Polska czyta dzieciom”, 2017 r.