Złota Lista / Od 8 lat / Co czytać

Jak zakochałem Kaśkę Kwiatek

Już pierwszy dzień w szkole, po powrocie z wakacji, zapowiada, że nowy rok może być     dla Jacka Karasia niezwykły. Oto w klasie pojawia się nowa uczennica – Kasia. Właśnie wróciła z Nowego Jorku, jest ładna, bystra i pewna siebie. Do tego, jak szybko się okaże,    zna się na piłce nożnej i nie boi się dżdżownic! Wszystko to sprawia, że męska część klasy zaczyna zabiegać o jej względy.

Dla Jacka to dodatkowe wyzwanie. Bo nie tylko Kasię polubił, on się w niej zakochał!          Ale czy zdoła wygrać wyścig do jej serca?

Niełatwe to zadanie. Przecież Jacek niczym szczególnym się nie wyróżnia. Wygląda przeciętnie i nie ma imponujących osiągnięć. Musi więc uruchomić  wyobraźnię,                  a tej na szczęście mu nie brakuje. Przygotowuje więc kolejne misterne scenariusze wydarzeń, które mają sprawić, że Kaśka odwzajemni jego uczucia. Niestety, zawsze coś staje na przeszkodzie…

Historia wydaje się banalna. Ot, pierwsze zakochanie i związane z tym rozterki. A jednak czyta się ją z zapartym tchem, a iskrzący humor i pełne komizmu sytuacje gwarantują dobrą zabawę.

Świetna lektura na poprawę nastroju!

Marzanna Kuszyńska