Złota Lista / Dla najmłodszych / Co czytać

Kicia Kocia (seria)

 

A dzisiaj, co słychać u Kici Koci?

Bo przecież każdy dzień małej, rezolutnej kotki to poznawanie świata i nowe przygody. Zaledwie wczoraj była na basenie, dzisiaj wyprawia witaminowe przyjęcie, a jutro…( jeszcze o tym nie wie) dostanie pierwszy rower! Przygody ciekawskiej Kici Koci nigdy się nie kończą. W przedszkolu, w sklepie, w parku, a nawet na ulicy zdarzają się niemal codziennie nowe sytuacje i zagadkowe zdarzenia, a Kicia Kocia, dzięki nim, poznaje świat. Wraz z nią najmłodsi czytelnicy, którzy zapewne są nie mniej ciekawi wszystkiego, co dzieje się wokół nich. Malutka kotka wprowadza też najmłodszych w świat uczuć, które tak trudno zrozumieć i nazwać. Bo Kicia Kocia, gdy zasypia, to czasami się boi, w wielkim sklepie zaczyna się złościć, no i jest jej smutno, gdy zachoruje…

Historyjki o Kici Koci podbiły serca wielu maluchów i… ich rodziców. O ile łatwiej wyjaśnić, dlaczego mówimy „Dzień dobry!”, jak się zachować w pociągu i kim jest strażak, gdy towarzyszy nam uśmiechnięta kotka o wielkich oczach.

Seria książeczek, która opisuje najbliższy świat dziecka, a także wprowadza w sferę uczuć i relacji. Optymistyczna i ciepła, dla wielu  będzie wspomnieniem dzieciństwa, w którym  kochający, uważni i cierpliwi rodzice starają zapewnić dzieciom poczucie bezpieczeństwa i zaspokoić ich naturalną, nieograniczoną ciekawość.

Marzanna Kuszyńska