Złota Lista / Dla najmłodszych / Co czytać

Kiedy mały Findus się zgubił

 

Opowieści o Pettsonie i Findusie można słuchać i oglądać bez końca

Poznajcie Findusa i Pettsona i ich pełen życzliwości, przyjazny i szczęśliwy świat. Findus to malutki kotek, który zjawił się w domu sympatycznego samotnego staruszka Pettsona i rozświetlił jego życie… przewracając jednocześnie dom do góry nogami. Lecz oto pewnego dnia znów zapadła cisza – bo mały Findus się zgubił.

Ileż tu ważnych tematów do rozmów z dzieckiem: o tym, jaką radością może być pojawienie się małego kotka. I o tym, że trzeba go uczyć – jak mądry Pettson Findusa – i wychowywać na mądrego, samodzielnego i szczęśliwego zwierzaka, spokojnie oswajając go z otoczeniem i pomagając mu poznawać przyjaciół.

Oczywiście wszystko dobrze się kończy – a po pierwszej opowieści, o tym, co się stało, Kiedy mały Findus się zgubił, następują kolejne, równie ciepłe, pełne humoru i tak samo znakomicie rysowane. Pokochają tę serię i dzieci (takie troszkę małe kotki), i dziadkowie (mądrzy jak Pettson), i oczywiście rodzice.

Polecamy też audiobooki o perypetiach niedoświadczonego Findusa i cierpliwego Pettsona – w znakomitej interpretacji Jerzego Stuhra.

Dorota Koman