Złota Lista / Dla najmłodszych / Co czytać

Krecik i Sikoreczka (seria)

Krecik – o juuu!

Ponad pół wieku temu czeski rysownik Zdeněk Miler wymyślił Krecika, który – jako bohater kreskówek – podbił serca dzieci (i nie tylko dzieci!) z ponad sześćdziesięciu krajów. Dziś jest także bohaterem literackim, popularnym na całym świecie. Pięć niewielkich kartonowych książeczek o przygodach Krecika i jego przyjaciół – o których opowiada znakomita poetka Małgorzata Strzałkowska – sprawi radość naszym maluszkom. A starsi czytelnicy odświeżą po latach swoje ciepłe uczucia do Krecika – bo jest taki dobry i miły, pomaga innym (np. karmiąc zgłodniałą sikoreczkę), potrafi się świetnie bawić (nawet piekąc ciasteczka), pracuje z uśmiechem, a potem z radością spędza wolny czas z Myszką, Żabką, Jeżykiem i innymi mieszkańcami łąki.

Nasze dzieci, powtarzając wierszyki, nauczą się mimochodem i siedmiu dni tygodnia, i czterech pór roku. A przede wszystkim będą wiedziały, jak dobrze mieć przyjaciół, z którymi można cieszyć się i (oby jak najrzadziej) smucić. I na których zawsze można liczyć.

„Krecik i Sikoreczka”, „Krecik i motyle”, „Krecik i śliwki”, „Krecik i sanki” „Tydzień Krecika” – urocze rysunki, przedni humor oraz mistrzowski rym i rytm gwarantowane!

Dorota Koman