Złota Lista / Od 8 lat / Co czytać

Lenka, Fryderyk i podróże

 

Lenka, Fryderyk i podróże to bardzo dobrze napisana, zabawna i ciepła opowieść o podróżach, przyjaźni i realizowaniu własnych pasji. Bohaterami są tytułowi Lenka i Fryderyk, dwa stworki mieszkające w baśniowej Dolinie. To para przyjaciół, która jednak diametralnie różni się charakterami i nastawieniem do życia. Lenka jest aktywna, rzutka i uwielbia podróżować. Fryderyk natomiast to natura refleksyjna, wielbiciel książek i hamletyzowania. Pewnego dnia ich drogi się rozchodzą – Lenka rusza w kolejną karkołomną wyprawę, a Fryderyk zostaje w domu. Lenka zbacza z wcześniej ustalonej trasy i odwiedza tak egzotyczne miejsca jak Dziwaczna Dolina, w której niby wszystko jest, a tak naprawdę niczego nie ma, czy Wodne Miasteczko, gdzie na okrągło pada i gdzie Lenka pada ofiarą wypadku. Lenka nie wie, że jej śladem wyruszył Fryderyk.

Lenka, Fryderyk i podróże to napisana klarownym i przystępnym językiem pouczająca historia dla najmłodszych, która opowiada dzieciom o tym, jaką wartością jest koleżeństwo i jaką przyjemność stanowią przygody.

opis wydawcy

 

II nagroda w kategorii 6-10 lat w II Konkursie Literackim im. Astrid Lingren na współczesną książkę dla dzieci i młodzieży.