Złota Lista / Od 8 lat / Co czytać

Magiczne Drzewo. Czerwone krzesło

 

Magiczne krzesło, czyli rodzina w opałach

Podczas burzy piorun uderza w wielki dąb o czarodziejskiej mocy. Drzewo roztrzaskuje się na kawałki, z których w fabryce mebli powstają różne przedmioty. Wśród nich ─ czerwone krzesło, które zachowując magiczne właściwości, spełnia życzenie każdego, kto na nim usiądzie.

W tym czasie rodzina Kukiego, Filipa i Tosi przeżywa trudne chwile. Rodzice stracili pracę i nie wiedzą, co teraz zrobić. I wtedy właśnie w ich domu pojawia się zaczarowane krzesło! Cóż prostszego, niż poprosić je o rozwiązanie problemów? Jednak nieuważnie wypowiedziane życzenie sprawia, że wszystko zaczyna się komplikować, bo rodzice, ku zdumieniu dzieci, postanawiają wypłynąć w daleki rejs, zostawiając je pod opieką nielubianej ciotki.

Gdy rodzeństwo uświadamia sobie, jak długa może być ta rozłąka, postanawia wziąć sprawy w swoje ręce. Tak zaczyna się pasmo fantastycznych przygód i zwrotów akcji, które śledzimy z zapartym tchem. Tym bardziej, że za dziećmi podąża, ogarnięty żądzą posiadania magicznego krzesła, złowrogi Max…

Emocji dostarczają nie tylko zatrważające zdarzenia. W równym stopniu poruszające jest dążenie dzieci do odnalezienia rodziców, o których los bardzo się niepokoją. Z determinacją walczą o to, by być razem i wspólnie stawiać czoło kłopotom. I tak, nieoczekiwanie, fantastyczna wędrówka w czasie i przestrzeni nabiera psychologicznego wymiaru, w którym dla dzieci, ponad wszystko, najważniejsi są rodzice. Po prostu.

Marzanna Kuszyńska