Złota Lista / Od 4 lat / Co czytać

Maleńkie Królestwo królewny Aurelki

 

Wasza Potłuczoność, Wasza Zmienność, Wasza Piękność Aurelka

Kochani, uważajmy z marzeniami! Aurelka, która jak większość dziewczynek marzy, by być królewną, pewnego dnia dostaje paczkę – z Maleńkim Królestwem! I jest przeszczęśliwa, sądząc, że odtąd będzie żyć jak w bajce, nosić koronę, wydawać rozkazy… A suknie? Z sukniami może być problem, bo nie najlepiej chodzi się w nich po drzewach, o czym zapomniała. A jak ciężka bywa korona – i etykieta – zwyczajnie nie wie. Nie mówiąc o podejmowaniu decyzji – Wielki Ochmistrz szybko uświadomi Aurelce, jakie są konsekwencje jej na pozór dobrych rozkazów.

W dodatku spada jej na głowę (a raczej odwrotnie) zarozumiały królewicz. Będzie też smok. I żabka… Jak to w bajce. Ale ile razy można ją całować?!

To książka dla małych królewien, ale i królewiczów, którzy – bez korony – mogą okazać się całkiem mili. A niejeden tata król pokiwa głową nad mądrymi uwagami Autorki o władzy. Bo ta zabawna i pełna przygód opowieść niesie wiele ważnych refleksji o życiu. Można je odkrywać powolutku, bo przecież najwspanialsze bajki czyta się wielokrotnie.

A wymarzone Maleńkie Królestwo? Na szczęście zawsze można je przesłać dalej i wrócić do zwyczajnego świata, zwłaszcza gdy się jest małą Aurelką, przed którą jeszcze tyle innych marzeń!

Dorota Koman