Złota Lista / Od 12 lat / Co czytać

Mały poradnik życia

 

Prawdziwe porady prawdziwego taty…

Dobre rady ojca ­– spisane, gdy jego syn, Adam, wyjeżdżał na studia. Zwyczajne, typu: „Zrób sobie duplikaty wszystkich ważnych kluczy”. Praktyczne: „Kupuj najlepsze rzeczy, na jakie cię stać”. Dowcipne i przewrotne: „Bycie po prostu normalnym to praca na pełen etat”. I te najważniejsze: „Miłość zmienia wszystko”.

Wydawane od lat w Stanach Zjednoczonych, z czasem trafiły do czytelników z wielu innych krajów. Szukając źródła niezwykłej popularności Małego poradnika życia, wydawanego również w formie kalendarza, warto przypomnieć słowa samego Autora: „Sukces czeka na tych, którzy mówią zwyczajne rzeczy w niezwyczajny sposób”.

O swojej roli ojca napisał krótko: „Przychodząc na świat, nie dostajemy instrukcji obsługi życia w pakiecie. Dlatego mamy ojców”. Nie zabrakło też ważnej myśli o książkach: „Ciesz się inspirującą atmosferą wielkich bibliotek. Pomyśl tylko o ogromie wiedzy, która cię otacza!”.

Wydanie zawiera porady także w wersji oryginalnej – to cenne dla tych, którzy pasjonują się tłumaczeniem czy po prostu szlifują swój angielski.

Dorota Koman