Złota Lista / Od 12 lat / Co czytać

Messi

Chłopiec, który stał się piłkarską legendą

Messi – budująca historia, nie tylko dla dzieci i młodzieży

Legendarny Leo Messi od lat jest ikoną futbolu, idolem wielu małych-przyszłych Messich. Lewandowskich, Nejmarów, Szczęsnych. Pierwszym z bohaterów bestsellerowego cyklu portretów wielkich gwiazd piłki nożnej Yvette Żółtowskiej-Darskiej.

Czy wiecie, że mając 9 lat, Leo przestał rosnąć i usłyszał, że nie ma szans zostać zawodowym sportowcem? Przeżył dramat, bo już wtedy kochał piłkę i był naprawdę znakomity.

Jak to się stało, że mimo choroby udało mu się zostać wielkim piłkarzem? Dlaczego w wieku 13 lat opuścił Argentynę i rodzinny dom? Jaką rolę w jego życiu odegrały babcia i… FC Barcelona?

Warto wspólnie z dzieckiem przeczytać tę poruszającą, pełną faktów, bogato ilustrowaną opowieść o sile woli, pasji i marzeniach silniejszych od przeciwności losu. Trudno o lepszą lekcję determinacji, wytrwałości i wiary w siebie, a także o bardziej przekonujący przykład, jak ważne w życiu jest wsparcie najbliższych.

Messi – mały chłopiec, który stał się wielkim piłkarzem – jak zatytułowała swą pierwszą książkę Autorka – wręcz piłkarska legenda, jak napisała w podtytule rozszerzonego wydania, przekona wiele młodych osób, że nie wolno się w życiu poddawać, nawet gdy obiektywnie jesteśmy bez szans.

                                                                                                                                            Dorota Koman