Literatura dla dzieci i młodzieży / Od 4 lat

Nauczę cię pływać, moja wyderko


Historia małej wyderki z Puszczy Białowieskiej – od jej pierwszych dni, gdy mama przytula ją w przygotowanym przez siebie gnieździe, w którym Salwinka przyszła na świat, aż do czasu, gdy wyrasta na piękną, samodzielną młodą wydrę i już dużo wie o życiu. A przede wszystkim doskonale pływa, co wydaje się oczywiste, a jednak… Wyderki też muszą uczyć się pływać!

Salwinka musi najpierw pokonać strach, oswoić się z wodą. To niełatwe, choć jest stworzona do pływania: ma błony między placami, nieprzemakalne futerko, długi, spłaszczony ogon, a nawet trzecią powiekę. W dodatku lekcje daje jej nie tylko mama, ale też inni pływacy, m.in. bóbr, kaczka, żabka, a nawet zimorodek. Salwinka czasem wpada w kłopoty, jednak zawsze powraca do nauki nurkowania, skakania, ale też odpoczywania na wodzie i… wychodzenia na brzeg, który, jak mówi mama, „jest najważniejszym elementem rzeki”.

Książkę polecamy nie tylko małym miłośnikom zwierząt, ale też młodym adeptom pływania – znajdą tu bowiem rysunki, krótkie opisy ćwiczeń w wodzie… i nauczą się pływać z wyderką!

Dorota Koman

Polecamy również