Złota Lista / Od 4 lat / Co czytać

Nusia i wilki (seria)

Dobrze być Nusią

To pierwsza książeczka z serii opowieści o Nusi, która skradła serca wielu małych czytelników. Ta grzeczna, posłuszna i bardzo ostrożna dziewczynka (wzorowana na samej autorce, ale też jej córeczce) bała się wszystkiego – aż do dnia, gdy znalazła się sama w lesie, gdzie spotkała… wilki. I zaledwie w jedno popołudnie (bez strachu, bo tym razem nikt jej nie przestrzegał) owinęła je sobie wokół palca. Nakarmiła piaskową zupą, wzruszyła smutną piosenką, nawet pobawiła się z nimi w wilka i gąski (oczywiście to Nusia była wilkiem!).

Cudowne są wilki opisane i narysowane przez Piję Lindenbaum, nagrodzoną za twórczość dla dzieci m.in. szwedzką Nagrodą Augusta, tytułem Ilustratora Roku na Targach Książki Dziecięcej w Bolonii czy dyplomem „New York Timesa”.

Ta znakomita seria dowcipnych, a zarazem ciepłych opowieści – o słabości i odwadze – sprawi radość naszym dzieciom. To również ważne książeczki dla dorosłych, którzy tak często powtarzamy: „uważaj!”, że nasze dziecko zaczyna się bać własnego cienia. A przecież dużo lepiej być odważną Nusią – z wilkami, baranimi łbami czy braćmi łosiami!

Dorota Koman

Poznajcie pozostałe książki z serii o Nusi:
Nusia i baranie łby
Nusia i bracia łosie
Nusia się chowa