Złota Lista / Od 4 lat / Co czytać

Piaskowy wilk (seria)

 

Owiany tajemnicą Piaskowy Wilk wyjaśnia tajemnice…

Każde spotkanie z Piaskowym Wilkiem to dla małej Karusi z domku nad morzem wielka przygoda i temat do rozmyślań. Jej przyjaciel wie „wszystko we wszystkich światach”, bo „od blasku księżyca można stać się nieziemsko mądrym”. Dziewczynka może więc pobiec na plażę i zapytać, kim była wcześniej, zanim pojawiła się w życiu swoich rodziców, posłuchać o przyjaźni, czekaniu i… nieskończonej kiełbasie.

Czy Piaskowy Wilk, tak pięknie naszkicowany ołówkiem przez Kristinę Digman, istnieje naprawdę, czy też zrodził się w bujnej wyobraźni Karusi? Trudno powiedzieć. Ale z pewnością wyjaśnił jej (i małym czytelnikom) wiele i pomógł rozwiązać kilka zagadek, a nawet problemów, również tych domowych. Taki mądry przyjaciel to skarb, nawet jeśli się tylko przyśni lub wymarzy.

Skarbem jest również ta książka dla nas, rodziców, bo Piaskowy Wilk zdradza nam między wersami wiele tajemnic o naszych dzieciach i… o nas samych. Warto tę książkę czytać z dzieckiem wielokrotnie, za każdym razem odkrywając… nowe tajemnice.

Dorota Koman