Dla rodziców / Dla edukatorów

Toksyczne dzieciństwo

Jak współczesny świat krzywdzi nasze dzieci i co możemy zrobić, aby temu zapobiec

Co spotyka nasze dzieci? We wszystkich rozwiniętych państwach świata dzieci coraz bardziej cierpią: jesteśmy świadkami eksplozji ADHD i dysleksji, coraz liczniejsze są przypadki depresji i zaburzeń emocjonalnych. Jednocześnie nauczyciele skarżą się, że dzieci są coraz bardziej impulsywne i zachowują się znacznie gorzej niż dawniej. W swojej ważnej i nowatorskiej książce Sue Palmer omawia wszystkie najważniejsze obszary naszych niepokojów, przedstawiając dowody zgromadzone przez ekspertów z wielu dziedzin oraz wyniki najnowszych światowych badań. Tłumaczy przyczyny każdego z problemów i dostarcza wskazówek, co możemy zrobić, aby się z nimi uporać. Jeśli przyszłe pokolenia mają mieć zapewnione prawidłowe warunki rozwoju, musimy się nauczyć traktować toksyczną mieszankę, którą sami nawarzyliśmy, jako całość i poszukać na nią odpowiedniej odtrutki. Książka Sue Palmer porusza następujące zagadnienia::
Odpowiednia dieta i sposób, w jaki możemy odzwyczaić dzieci od niezdrowej żywności
Gry i zabawy oraz ich znaczenie dla prawidłowego rozwoju dziecka
Dlaczego sen jest taki ważny dla procesu uczenia się i co zrobić, aby dzieci otrzymywały go w odpowiedniej dla nich dawce.
Pułapki telewizji i komputerów i sposób wyciągania z elektronicznych mediów tego, co najlepsze
Szkoła i sposoby pomocy przytłoczonym nią dzieciom.
Ta książka jest obowiązkową lekturą dla rodziców, nauczycieli i tych wszystkich, którym leży na sercu los przyszłego pokolenia.