Złota Lista / Od 6 lat / Co czytać

Zając

 

W życiu liczy się kapusta! I marchewka też…

Kipiące humorem potyczki językowe i zabawne, często zaskakujące rozwojem sytuacji scenki składają się na cykl dowcipnych króciutkich opowieści o niezwykle inteligentnym (i sympatycznie przewrotnym) zającu, którego… nikt nie przegada. Zając ma uroczą narzeczoną (marzącą – w przeciwieństwie do zająca – o ich wspólnym życiu… oraz o nowym futrze), wielu sympatycznych znajomych (wśród nich rezolutne dziecko, które stara się pojąć przewrotną logikę rozmówcy) i cokolwiek by się nie działo, wie swoje: w życiu najważniejsza jest kapusta! I marchewka…

Zając w tramwaju, restauracji, na zakupach, w kinie czy szkole – zawsze i wszędzie odwróci kota ogonem i zostawiwszy rozmówcę z zaskakującą puentą, pogna w swoją stronę. Po (niekoniecznie wspólną) kapustę. I marchewkę!

A że Zając to dla miłośników humoru Doroty Gellner i Piotra Rychela za mało (bo jak tu się rozstać z tak sympatycznym bohaterem, w dodatku tak świetnie narysowanym), czeka na nas jeszcze tom drugi – Zając i dziecko – i znakomita zabawa literacka zaczyna się na nowo!

Dorota Koman