Kampania społeczna, w której uczniowie chcą uświadomić, że nie tylko przemoc fizyczna może krzywdzić, ale również słowa, które często dotykają i ranią najbardziej. Pomysł na ten projekt społeczny powstał po tym, jak młodzież stwierdziła, że we współczesnym świecie problem obrażania, obgadywania i powierzchownego oceniania ludzi jest bardzo powszechny. Do akcji uczniów z Pielgrzymowic przyłączają się szkoły z całej Polski m.in.: z Gdańska i Rybnika. Kampanię wspierają także znane osoby np.: aktor Bartłomiej Topa czy dziennikarka Kinga Burzyńska. Został nagrany również spot promujący kampanię #słowakrzywdzą, który można obejrzeć tutaj. Kontynuacją kampanii jest spot promowany hasłem SŁOWA MAJĄ MOC.


Droga do szkoły dla wielu uczniów może być niebezpieczna, stąd projekt ścieżki rowerowej. Projekt wsparła dyrekcja szkoły oraz władze gminy, które gwarantują jego realizację. Przy szkole powstanie także Miasteczko Ruchu Drogowego, do którego w przyszłości mogłoby bezpiecznie – dzięki ścieżce – przyjeżdżać wiele osób pragnących ćwiczyć umiejętności komunikacyjne.


Zrzesza młodzież, która chce się spotykać, rozwijać i dzielić swoimi pasjami i zainteresowaniami. Zamiast –zgodnie z pierwotnym planem – raz w miesiącu, członkowie klubu spotykają się kilka razy w tygodniu i mają ciągle nowe pomysły na działania, które poprawią jakość życia ich samych i całej społeczności lokalnej.


Uczniowie i seniorzy wspólnie uczestniczyli w warsztatach informatycznych, kulinarnych i zajęciach ZUMBA GOLD. Taka międzypokoleniowa wymiana doświadczeń w miłej i twórczej atmosferze to kolejna „dobra praktyka” do wykorzystania przez inne placówki!


To akcja, która odbyła się w kilku restauracjach i kawiarniach na terenie miasta Elbląga. Klienci lokali otrzymywali rabat lub gratis jeżeli przez cały pobyt w lokalu udało im się ani razu nie spojrzeć na ekran “telefonu” lub innego urządzenia mobilnego.


Problem smogu jest czasem bardziej dotkliwy na terenach wiejskich niż w aglomeracjach miejskich. Żeby go rozwiązać, uczniowie powołali lokalną koalicję na rzecz czystego powietrza, zakupili miernik i uruchomili specjalną aplikację dostępną dla każdego mieszkańca gminy.

Czytaj również