wspiera zdrowie psychiczne, umysłowe i moralne dzieci
i młodzieży oraz krzewi wiedzę nt. mądrego wychowania.
Pomagamy wychowywać dzieci na mądrych, dobrych i szczęśliwych ludzi!
Wspieramy mądre wychowanie, prowadząc programy edukacyjne dla rodziców, nauczycieli i uczniów. Krzewimy czytelnictwo poprzez kampanię „Cała Polska czyta dzieciom”, programy „Czytające szkoły” i „Czytające przedszkola” oraz Kluby Czytających Rodzin. Promujemy wartościową literaturę dla dzieci i młodzieży, prowadząc Złotą Listę książek, tworząc własne książki i organizując Konkurs Literacki im. A. Lindgren na współczesną książkę dla dzieci i młodzieży.
Misja
Misją Fundacji jest wspieranie zdrowia emocjonalnego – psychicznego, umysłowego i moralnego – dzieci i młodzieży poprzez działania oświatowe, edukacyjne, promocyjne i lobbingowe.
Zespół
Zarząd
Irena KoźmińskaPrezes
Założycielka i prezes Zarządu Fundacji od czasu jej rejestracji 2 grudnia 1998 r. Inicjatorka kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”, Konkursu Literackiego im. Astrid Lindgren na współczesną książkę dla dzieci i młodzieży, Programu Nauczania Wartości, Internetowego Uniwersytetu Mądrego Wychowania; współautorka – z Elżbietą Olszewską – książek: „Z dzieckiem w świat wartości” i „Wychowanie przez czytanie”, pomysłodawczyni zbiorów opowiadań „Gorzka czekolada i inne opowiadania o ważnych sprawach” tom I (o wartościach moralnych) i tom II (o emocjach, mechanizmach psychologicznych i wartościach), współautorka programów edukacyjnych Fundacji (m.in. Mądrzy Cyfrowi, łączącego edukację moralną, społeczną i cyfrową), autorka artykułów i materiałów edukacyjnych, wykładowczyni.
Doświadczenia w prowadzeniu fundacji zdobyła podczas 6-letniego pobytu w USA w okresie pełnienia przez jej męża, Jerzego Koźmińskiego, funkcji Ambasadora RP. Prowadziła wówczas organizacje charytatywne „Breast Cancer Awarnesss Program for Poland” oraz „Child Awareness Program for Poland” wspierane przez Polonię i grono zaprzyjaźnionych Amerykanów.
Nagrodzona srebrnym medalem Gloria Artis.
Mama dorosłej Kingi.
Elżbieta OlszewskaCzłonkini Zarządu, Dyrektorka Programowa Fundacji
Absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, studiów podyplomowych „Literatura dla dzieci i młodzieży” na Uniwersytecie Warszawskim oraz studiów podyplomowych z zakresu coachingu. Trenerka wystąpień publicznych, realizatorka projektów Fundacji, współautorka (wraz z Ireną Koźmińską) książek „Z dzieckiem w świat wartości” oraz „Wychowanie przez czytanie”, a także filmów edukacyjnych „Wychowanie przez czytanie” i „Jak kochać dziecko?”. Inicjatorka i koordynatorka projektu „Generacje – kreacje. Sztuka w dialogu pokoleń” oraz szkoleń dla kobiet w Zakładach Karnych.
Członkini Fundacji NIEOGRANICZONA im. Bogny Olszewskiej, która zajmuje się m.in. równością i dostępnością kultury, w tym audiodeskrypcją. Laureatka Orderu Uśmiechu i Medalu „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.
Wraz z mężem prowadzi w Toruniu interaktywne Żywe Muzeum Piernika w Toruniu. Mama dwóch córek – Bogny i Zuzy.
Beata Dubiel-StawskaCzłonkini Zarządu
Marzena Secomska-RozenbaumCzłonkini Zarządu
Rada
Katarzyna BieńkowskaPrzewodnicząca Rady Fundacji
Jerzy BaczyńskiCzłonek Rady Fundacji
Małgorzata BerwidCzłonkini Rady Fundacji
Mariola SzozdaCzłonkini Rady Fundacji
Justyna ŚwięcickaCzłonkini Rady Fundacji
Sylwia WilkosCzłonkini Rady Fundacji
Olga WojniłkoCzłonkini Rady Fundacji
Ewa Woydyłło-OsiatyńskaCzłonkini Rady Fundacji
Łukasz ZiębaCzłonek Rady Fundacji
Rada Honorowa
Małgorzata O’ShaughnessyCzłonkini Rady Honorowej
Założycielka firmy Visa w Polsce, w której pracowała przez 30 lat, budując od podstaw biznes płatności elektronicznych w Polsce i w innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej do poziomu uznanego za jeden z najbardziej innowacyjnych i najszybciej rozwijających się na świecie. W trakcie kariery na stanowisku Dyrektor Zrządzającej Visa tworzyła i wdrażała strategie rozwoju płatności elektronicznych, współpracowała z międzynarodowymi instytucjami finansowymi, rządami i mediami. Prowadziła trzy biura regionalne Visa w Europie i zasiadała w Radach Dyrektorów Visa w czterech krajach. Kilkakrotnie uznana była za jedną z najbardziej wpływowych kobiet w Polsce oraz Cyfrową Osobowość 2018 r.
Obecnie skupia się na mentoringu i pracy na rzecz organizacji pozarządowych. Prowadzi własną firmę doradczą, zasiada w Radzie Programowej Europejskiego Kongresu Finansowego (EKF), przewodniczy jury Akademii EKF, jest Członkinią Rady Honorowej Fundacji „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”, zasiada w Radzie Doradczej międzynarodowej firmy Public Affairs, jest też mentorką w Fundacji Liderek Biznesu oraz Sieci Przedsiębiorczych Kobiet.
Jarosław MyjakCzłonek Rady Honorowej
Długoletni prezes i wiceprezes kluczowych instytucji finansowych – Commercial Union Aviva i PKO BP, przewodniczący i członek rad nadzorczych spółek giełdowych i podmiotów zagranicznych i instytucji publicznych. Obecnie w Credit Agricole Polska, Ghelamco, Grupo Lar, ZPUE.
Posiada rozległą wiedzę biznesową i doświadczenie w zakresie zarządzania w bankach publicznych, branży usług finansowych oraz w dużych międzynarodowych spółkach sektora prywatnego. Łączy strategiczne przywództwo ze zrozumieniem idei odpowiedzialności przedsiębiorstw w dziedzinie środowiska, społecznej odpowiedzialności i ładu korporacyjnego. Dla zapewnienia zrównoważonego rozwoju zaangażowany jest w proces przynoszenia nie tylko korzyści ekonomicznych firmom, ale także szeroko pojętych korzyści wszystkim interesariuszom, społecznościom lokalnym i środowisku. Współpracował w projektach społecznych i edukacyjnych z Fundacją Batorego, Fundacją Młodej Przedsiębiorczości i Instytutem Tertio Millenio.
Członek Rady Muzeum Warszawy kilku kadencji, komentator i publicysta w dzienniku „Rzeczpospolita”.
Sławomir LachowskiCzłonek Rady Honorowej
Ekonomista i menedżer bankowy. Pełnił wiele odpowiedzialnych funkcji w sektorze finansowym, m.in. wiceprezes zarządu PKO BP, prezes zarządu BRE Bank, prezes zarządu FM Bank PBP. Twórca mBank, pierwszego banku internetowego w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Autor licznych publikacji z dziedziny przywództwa i zarządzania biznesie.
Biuro
Dokumenty
Historia
II 2019
Premiera „Gorzkiej czekolady, tomu 2. Nowych opowiadań o ważnych sprawach”
nowy zbiór wprowadza młodzież w świat skomplikowanych relacji i emocji
VI 2018
Inauguracja programu Mądrzy Cyfrowi realizowanego przy wsparciu Google.org
edukacja uczniów w zakresie wartości połączona zostaje z podnoszeniem kompetencji cyfrowych i rozwijaniem postaw odpowiedzialności społecznej
2017
I edycja programu edukacyjnego „Wychowanie przez Czytanie”
7000 uczniów z 260 szkół podstawowych omawia wartości moralne na zajęciach lekcyjnych
2016
Jubileuszowa kolekcja książek „Cała Polska czyta dzieciom”
kolejnych 15 literackich pereł wznowionych dzięki współpracy z „Polityką”
2016
„Gorzka czekolada i innych opowiadań o ważnych sprawach”
Fundacja inicjuje powstanie zbioru znakomitych opowieści o wartościach moralnych wydanego przez wydawnictwo Prószyński i S-ka
2013/2014
Projekt „Pierwsza Książka Mojego Dziecka”
opracowana przez Fundację publikacja do czytania dzieciom od pierwszego dnia życia rozdana 160 tys. matek w szpitalach położniczych
IV 2012
Rusza Internetowy Uniwersytet Mądrego Wychowania
baza wiedzy i platforma e-learningowa dla Rodziców i Edukatorów
VI 2011 – VI 2012
Jubileuszowy Rok 10-lecia kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”
VI 2011
I Międzynarodowy Tydzień Czytania Dzieci
zorganizowany na granicy polsko-czeskiej w Cieszynie we współpracy z siostrzaną organizacją „Celé Česko čte dětem”
2008
Nominacja do Astrid Lindgren Memorial Award
Fundacja pierwszy raz nominowana do najważniejszej nagrody w dziedzinie literatury dziecięcej
2008/2009
Studia podyplomowe dla nauczycieli pn. „Czytanie jako metoda rozwoju i edukacji”
grupa 50 absolwentów otrzymuje certyfikaty Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej
2006-2007
Kolekcja książek „Cała Polska czyta dzieciom”
23 perły literatury dziecięcej wydane wraz z tygodnikiem „Polityka”
IX 2006
Asahi Reading Promotion Award
Fundacja wyróżniona przez IBBY (Międzynarodową Izbę ds. Książek dla Młodych) prestiżową nagrodą za promocję czytelnictwa
III 2006
I Konkurs Literacki im. Astrid Lindgren na współczesną książkę dla dzieci i młodzieży
pięć dotychczasowych edycji to blisko 4000 nadesłanych prac i ponad 40 wydanych książek
II 2006
Prezes Fundacji Irena Koźmińska uhonorowana Orderem Uśmiechu
Nie obywa się bez tradycyjnej szklanki soku z cytryny
2003
Inauguracja programów „Czytające Szkoły” i „Czytające Przedszkola”
Regularne czytanie wchodzi do placówek oświatowych
VI 2002
I Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom
Wielkie czytelnicze święto na stałe wpisuje się w kalendarz fundacyjnych projektów
VI 2001
Rusza kampania społeczna „Cała Polska czyta dzieciom”
Fundacja zaczyna budować sieć Liderów zaangażowanych w promowanie rodzinnego czytania
V 1999
Międzynarodowa konferencja „Jak kochać dziecko – nowe odkrycia psychologii”
Do Warszawy zjeżdżają światowe sławy, m.in. Alice Miller, Nathaniel Branden, Mary Pipher, Ross Campbell i James Gilligan.
XII 1998
Rejestracja Fundacji
Ambasadorzy
Ambasadorzy Fundacji i kampanii „Cała Polska czyta dzieciom” – od lat czytają z nami i wspierają mądre wychowanie młodego pokolenia. Współpracowali z Fundacją pro bono przy wielu projektach czytelniczych i edukacyjnych, jesteśmy im głęboko wdzięczni za zaangażowanie i gotowość współpracy.
Artur Barciśaktor teatralny, filmowy i telewizyjny, reżyser
Uwielbiany artysta scen i ekranu, niezapomniany, wzruszający do łez, teatralny Lejzorek i brawurowy Czerepach z serialu Rancho, od lat wspiera działania Fundacji podczas różnych przedsięwzięć, m.in. finałów kampanii czytania – jeden z nich nawet współprowadził! – Nocy Bibliotek i innych wydarzeń czytelniczych.
Z pasją i zajmująco potrafi czytać dzieciom nawet… instrukcję obsługi pralki!
Przyjął funkcję Ambasadora Fundacji podczas VIII Finału kampanii „Cała Polska czyta dzieciom” w 2010 r.
prof. Jerzy Bralczykjęzykoznawca, członek Rady Języka Polskiego
Mianowany na Ambasadora kampanii w maju 2015 r. podczas Inauguracji XIV Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom w Bibliotece Narodowej w Warszawie.
Joanna Brodzikaktorka i prezenterka telewizyjna
Popularna aktorka filmowa i serialowa, prywatnie – mama nastoletnich, rozczytanych bliźniaków. Z Fundacją współpracuje w roli Ambasadorki od 2010 r. Z talentem i głośno wyrażanym przekonaniem o potrzebie czytania dzieciom wspierała nas m.in. na premierze Pierwszej Książki Mojego Dziecka, podczas Nocy Bibliotek, przy okazji wydania książki o wartościach moralnych pt. Gorzka czekolada i inne opowiadania o ważnych sprawach.
Promując naszą kampanię czytania, powołuje się na doświadczenia czytelnicze z własnego dzieciństwa, które ukształtowały jej wrażliwość, język i wiedzę, podkreśla też zawsze rolę wyobraźni, która jest niezbędnym życiowym wyposażeniem człowieka – i którą czytanie rozwija.
Radosław Brzózkadziennikarz, reporter, prezenter telewizyjny
Mianowany na Ambasadora kampanii w maju 2015 r. podczas Inauguracji XIV Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom w Bibliotece Narodowej w Warszawie.
Katarzyna Burzyńska-Sychowiczdziennikarka i prezenterka telewizyjna, Ambasadorka Fundacji od 2016
Jacek Cyganautor tekstów piosenek, poeta, Ambasador Fundacji od 2018
Anna Czartoryska-Niemczyckaaktorka i piosenkarka, Ambasadorka Fundacji od 2016
Anita Głowińskaartystka plastyczka, autorka i ilustratorka książek, Ambasadorka Fundacji od 2023 r.
Edyta Jungowskaznakomita aktorka i interpretatorka powieści Astrid Lindgren
Aktorka teatralna i filmowa, znana też z seriali telewizyjnych i audycji radiowych, współpracuje z nami od czasu nagrania w 2003 fundacyjnych spotów „Znani rodzice czytają swoim dzieciom”. Od ponad dekady wydaje audiobooki z powieściami Astrid Lindgren, w znakomity sposób ożywiając swym głosem postacie Pippi Langstrum, Karlssona z dachu czy detektywa Blomkvista. Do swego repertuaru dodała niedawno także książki Ericha Koestnera.
Wspomaga naszą Fundację przy różnych okazjach czytelniczych, np. podczas imprezy dla małych pacjentów onkologii ze szpitala dziecięcego w Gliwicach, gdzie w 2017 r. w porozumieniu z Fundacją „Iskierka” zorganizowaliśmy Międzynarodowy Tydzień Czytania Dzieciom, prowadzony równocześnie przez naszych partnerów z Czech, Słowacji i Węgier.
Na Ambasadorkę Fundacji została pasowana podczas balu charytatywnego „Cała Polska czyta dzieciom” w 2017 r.
Kajetan Kajetanowiczutytułowany kierowca rajdowy
Rajdowy mistrz świata, trzykrotny mistrz Europy i czterokrotny mistrz Polski w rękach trzyma chętnie nie tylko kierownicę, ale także książki. Jako tata i zapalony czytelnik, doskonale rozumiejący potrzebę wspierania mądrego wychowania dzieci, w 2017 r. przyjął funkcję Ambasadora Fundacji i przekazuje na aukcje podczas balów charytatywnych „Cała Polska czyta dzieciom” cenne dary – puchar z Rajdowych Mistrzostw Europy oraz – dwukrotnie – jazdę próbną w roli pilota rajdowego ze swoim udziałem, jako kierowcy.
Grzegorz Kasdepkepisarz, autor scenariuszy, dziennikarz, Ambasador Fundacji od 2016
Agnieszka Kobus-Zawojskawioślarka, mistrzyni świata, brązowa medalistka igrzysk olimpijskich
Mianowana na Ambasadorkę kampanii w październiku 2019 r. podczas III Balu Charytatywnego „Cała Polska czyta dzieciom”.
Dorota Komanpoetka, redaktorka, popularyzatorka literatury dziecięcej i młodzieżowej, Ambasadorka Fundacji od 2017
Małgorzata Kożuchowskaaktorka filmowa, teatralna i dubbingowa
Artystka jest Ambasadorką Fundacji od 2017 r., ale od początku kampanii czytania wspiera nas swym talentem. Jako aktorka M jak Miłość brała udział w nagraniu spotów „Serialowi rodzice czytają swoim serialowym dzieciom”, odwiedzała z nami więzienie w Grudziądzu, by spotkać się z matkami, uczestniczkami fundacyjnego programu edukacji kulturalnej, które odbywają karę ze swoimi małymi dziećmi, nagrała dla nas lektury dla najmłodszych, dostępne na www Fundacji. Przekonuje do czytania dzieciom i mądrego wychowania zarówno na czerwonym dywanie na balu charytatywnym Fundacji, jak i podczas spotkań na piknikach dla rodzin.
Antoni Królikowskiaktor, reżyser, prezenter telewizyjny, Ambasador Fundacji od 2017
Paweł Królikowski(ur. 1961 - zm. 2020) aktor, prezenter i realizator telewizyjny, Ambasador Fundacji 2017-2020
Nieodżałowany aktor, niezapomniany odtwórca roli Kusego w serialu Rancho, został mianowany Ambasadorem Fundacji na I Balu Charytatywnym „Cała Polska czyta dzieciom” w 2017 r. Artysta użyczył swojego głosu, nagrywając – wraz z żoną, Małgorzatą Ostrowską-Królikowską, oraz synem, Antonim Królikowskim – audiobook Gorzka czekolada i inne opowiadania o ważnych sprawach.
prof. Grzegorz Leszczyńskiliteraturoznawca, członek jury Konkursu im. A. Lingren
Mianowany na Ambasadora kampanii w maju 2015 r. podczas Inauguracji XIV Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom w Bibliotece Narodowej w Warszawie.
Mikołaj Mądrzyk „Mikser”filozof, raper, mistrz freestyle'u, Ambasador Fundacji od 2023 r.
Teresa Lipowskaaktorka filmowa i teatralna
Współpracuje z Fundacją „od zawsze” – i zawsze jest gotowa poczytać dzieciom w szkołach, przedszkolach, w czasie Ogólnopolskich Tygodni Czytania Dzieciom, podczas imprez czytelniczych z dziećmi niepełnosprawnymi. Użycza głosu naszym reklamom, uświetnia swą obecnością i recytacjami Bale Charytatywne Fundacji. Pani Teresa została pasowana na Ambasadorkę podczas VIII Finału kampanii czytania w 2010 roku. To nasza Ambasadorka niezastąpiona!
Andrzej Maleszkapisarz, reżyser, scenarzysta, Ambasador Fundacji od 2018
Michał Niemczyckiprzedsiębiorca i filantrop, Ambasador Fundacji od 2023 r.
Michał Nogaśdziennikarz i publicysta
Mianowany na Ambasadora kampanii w maju 2015 r. podczas Inauguracji XIV OTCD w Bibliotece Narodowej w Warszawie.
Rafał Olbińskimalarz, grafik, wybitny przedstawiciel polskiej szkoły plakatu
Mianowany na Ambasadora kampanii w maju 2015 r. podczas Inauguracji XIV Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom w Bibliotece Narodowej w Warszawie.
Maciej Orłośaktor, dziennikarz, autor książek dla dzieci
Niezwykle popularny dziennikarz i prezenter współpracuje z Fundacją „od zawsze”! Prowadził dziesiątki imprez czytelniczych adresowanych do rodzin i dzieci, m.in: inauguracje Ogólnopolskich Tygodni Czytania Dzieciom w różnych miastach, nagrywał teksty do filmów i materiałów Fundacji, prowadzi nasze bale charytatywne. Poleca Gorzką czekoladę, ale tylko do czytania…
Został pasowany na Ambasadora Fundacji podczas X Jubileuszowego Finału kampanii „Cała Polska czyta dzieciom” w 2012 r.
Małgorzata Ostrowska-Królikowskaaktorka teatralna i filmowa, Ambasadorka Fundacji od 2017
Piotr Pacewiczdziennikarz i publicysta
Mianowany na Ambasadora kampanii w maju 2015 r. podczas Inauguracji XIV Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom w Bibliotece Narodowej w Warszawie.
Renata Piątkowskapisarka, autorka książek dla dzieci, Ambasadorka Fundacji od 2017
Eliza Piotrowskapolska autorka i ilustratorka książek dla dzieci, poetka
Polska autorka i ilustratorka książek dla dzieci, poetka, tłumacz języka włoskiego i krytyk sztuki. Absolwentka Instytutu Historii Sztuki Wydziału Historycznego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Uniwersytetu La Sapienza w Rzymie.
Monika Pyreklekkoatletka specjalizująca się w skoku o tyczce, czterokrotna olimpijka, medalistka mistrzostwa świata
Mianowana na Ambasadorkę kampanii w październiku 2019 r. podczas III Balu Charytatywnego „Cała Polska czyta dzieciom”.
Joanna Racewiczdziennikarka, prezenterka telewizyjna
Początkiem współpracy z Fundacją był „Pociąg do czytania”, który jeździł wokół Warszawy, a w środku p. Joanna czytała dzieciom książki. Na Ambasadorkę kampanii czytania Pani Joanna została pasowana w październiku 2019 r. podczas III Balu Charytatywnego „Cała Polska czyta dzieciom”.
Michał Rusinekliteraturoznawca, tłumacz, pisarz i poeta, Ambasador Fundacji od 2017
Rafał Rutkowskiaktor i komik
Mianowany na Ambasadora kampanii w maju 2015 r. podczas Inauguracji XIV Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom w Bibliotece Narodowej w Warszawie.
Katarzyna Sokołowskareżyserka pokazów mody, osobowość telewizyjna, Ambasadorka Fundacji od 2023 r.
Katarzyna Stoparczykdziennikarka radiowa i telewizyjna
Ulubiona dziennikarka radiowa dzieci. Nikt nie umie tak jak ona rozmawiać z najmłodszymi czy to na falach eteru – np. w Zagadkowej niedzieli, nadawanej od lat w Radiowej Trójce, czy też podczas Piegowatych koncertów, które organizuje regularnie wraz z Polską Orkiestrą Radiową. Prowadziła bardzo wiele fundacyjnych spotkań czytelniczych – od Wybrzeża po czubek Pałacu Kultury.
Jest Ambasadorką Fundacji od X Finału kampanii czytania w 2012 r., który współprowadziła. Zawsze z tym samym wdziękiem i zaangażowaniem wspiera nas przy różnych projektach.
Piotr Tołoczkoaktor teatralny i filmowy, Ambasador Fundacji od 2018
Adam Wajrakpisarz, dziennikarz, przyrodnik, Ambasador Fundacji od 2018 r.
Łukasz Wierzbickipisarz, podróżnik, Ambasador Fundacji od 2017
Patrycja Woy-Wojciechowskafotografka, reżyserka, autorka programów telewizyjnych
Mianowana na Ambasadorkę kampanii w październiku 2019 r. podczas III Balu Charytatywnego „Cała Polska czyta dzieciom”.
Dorota Zawadzkapsycholożka rozwojowa, telewizyjna "Superniania"
Magdalena ZawadzkaAktorka teatralna i filmowa
Mianowana na Ambasadorkę kampanii w październiku 2019 r. podczas III Balu Charytatywnego „Cała Polska czyta dzieciom”.
Maciej Zawojskiwioślarz, medalista mistrzostw Polski i Europy
Mianowany na Ambasadora kampanii w październiku 2019 r. podczas III Balu Charytatywnego „Cała Polska czyta dzieciom”.
Katarzyna Żakaktorka i wokalistka
Mianowana na Ambasadorkę Fundacji we wrześniu 2015 r. podczas akcji „Warszawa czyta dzieciom” na XXX. piętrze Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.
Cezary Żakaktor teatralny i filmowy, reżyser, Ambasador Fundacji od 2016
Kontakt
Fundacja ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom
ul. Rosoła 44a lok. U4
02 – 786 Warszawa
tel.: 22 648 38 91/92
e-mail: fundacja@cpcd.pl
Godziny pracy Biura Fundacji:
poniedziałek – piątek
9.00 – 17.00
Adresy mailowe fundacyjnych programów edukacyjnych:
Lider(ka) kampanii CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM:
lidercpcd@gmail.com
OCALIMY ŚWIAT:
ocalimyswiat@gmail.com
Inne dane Fundacji:
KRS: 00000 97051
NIP: 113–21–76–860
PL 97 1140 1010 0000 2650 1800 1003
Aby przekazać 1,5% podatku na rzecz Fundacji
w formularzu PIT należy wpisać nasz numer KRS.
KRS Fundacji 00000 97051